Legendarna marka laptopów sprzed ćwierć wieku powróci. Znów będzie się można pobawić czerwonym wihajstrem

Tak prawdopodobnie będzie wyglądał nowy, wskrzeszony laptop ThinkPad, wzorowany na modelu z 1992 roku
Tak prawdopodobnie będzie wyglądał nowy, wskrzeszony laptop ThinkPad, wzorowany na modelu z 1992 roku blog.lenovo.com
Niebieski klawisz enter, gumowana obudowa, czerwony trackpoint – to najważniejsze wyróżniki kultowej linii laptopów Lenovo Thinkpad. O bajecznej trwałości nie ma nawet co wspominać. Do dziś można spotkać osoby na nich pracujące, choć pierwszy model wypuszczono w 1992 roku. Lenovo pracuje nad wskrzeszeniem tego modelu.

Nowy model wzorowany na starym ma się nazywać Retro ThinkPad i ma wyglądać niemal tak samo jak ThinkPad 700C z 1992 roku. W październiku minie 25 lat od premiery tego laptopa. Pierwotnie produkował go IBM, potem markę przejęło chińskie Lenovo.

Pogłoski o reaktywacji legendarnego komputera pojawiły się już jakiś czas temu, ale Lenovo ich nie komentowało. Jednak ostatnio jeden z przedstawicieli firmy potwierdził, że prace nad nim trwają.

Czego możemy się spodziewać po nowym modelu? Przede wszystkim wzornictwa sprzed 25 lat. Charakterystycznymi cechami ThinkPada był czerwony trackpoint pośrodku klawiatury, niebieski klawisz Enter oraz gumowana obudowa. Do tego prawdopodobnie dojdzie chrakterystyczna, 7-rzędowa klawiatura (większa, niż w innych laptopach).

Lenovo ma ponoć ambicję, by w środku umieścić najnowocześniejsze komponenty, w tym akcelerometr. Jego zadaniem będzie wykrywanie, czy laptop przypadkiem nie spada oraz wyłączenie kluczowych podzespołów w celu ich ochrony.

Pierwsze plotki mówią o też o bardzo wysokiej cenie urządzenia, mającej sięgać nawet 5 000 dolarów. Prawda jest taka, że cena nie została jeszcze ustalona.

źródło: pcmag.com
Trwa ładowanie komentarzy...