Obiecywali gotowe food trucki i świetny biznes. Okazało się, że nawet zdjęcia ukradli z internetu

Food trucki cieszą się w Polsce rosnącą popularnością. Dwaj łódzcy oszuści postanowili to wykorzystać i sprzedawali fałszywą licencję franczyzową na taki biznes
Food trucki cieszą się w Polsce rosnącą popularnością. Dwaj łódzcy oszuści postanowili to wykorzystać i sprzedawali fałszywą licencję franczyzową na taki biznes Fot. Wojciech Kardas / Agencja Gazeta
Dwóch łódzkich oszustów stworzyło fałszywą ofertę franczyzy i namawiało naiwnych przedsiębiorców na interes życia. Obiecywali, że za 26 tysięcy złotych podstawią food trucka, załatwią miejsce pod supermarketem. Nic, tylko pracować i zarabiać. Na fałszywą ofertę skusiły się 23 osoby.

Trzeba przyznać, że oszuści profesjonalnie przygotowali się do swojej roli. Stworzyli dobrze wyglądającą stronę internetową, mieli ładne biuro w ekskluzywnym biurowcu i wykupili reklamy w ogólnopolskich mediach.

Okazało się, że wszystko było kompletną fikcją – zdjęcia food trucków na stronie internetowej należały do francuskiej firmy, która właśnie kończyła działalność. Naciągnięte osoby poniewczasie zorientowały się, że są karmione fałszywymi informacjami. Oszuści twierdzili, że food truck musi zostać odpowiednio wyposażony, to oczywiście musi potrwać.

Niedoszli franczyzobiorcy poszli w końcu na policję, która zatrzymała oszustów i dokonała bilansu ich działalności. Naciągnięci stracili 615 tysięcy złotych, do tego trzeba doliczyć niezapłacone faktury od innych firm. Łącznie wyszło prawie 900 tys. zł.

Specjaliści od rynku franczyzowego podkreślają, że ten model biznesu opiera się na sprzedaży licencji na działający biznes, powinniśmy być więc bardzo ostrożni w stosunku do firm, które oferują franczyzę, ale nie mają żadnych własnych lokali – czy to gastronomicznych, czy handlowych bądź usługowych.


źródło: PortalSpozywczy.pl
Trwa ładowanie komentarzy...