Cukier dostaniesz za darmo. Lidl i Biedronka wchodzą w zupełnie nową fazę wojny

Ceny cukru w 2017 roku wzrosną o 10 procent, prognozują analitycy BNP Paribas.
Ceny cukru w 2017 roku wzrosną o 10 procent, prognozują analitycy BNP Paribas. Piotr Augustyniak/Agencja Gazeta
Przez ostatni miesiąc ceny cukru nieznacznie spadły, bo o 0,4 proc. Poinformował o tym właśnie Piotr Szajner z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. Ekspert nie wyklucza dalszej tendencji spadkowej cen. To jednak wciąż prawie nic w porównaniu z tym, że w ciągu ostatniego roku ceny wzrosły o 15 proc.

Także prognoza na cały 2017 rok zakłada, że ceny cukru wzrosną łącznie o 10 proc. O taką prognozę pokusili się analitycy z Banku BGŻ BNP Paribas. W klimat szalejących cen cukru wpisują się dyskonty i hipermarkety.

Pierwszy pocisk wystrzelił Lidl. Obniżył cenę cukru aż o 33 procent. Wcześniej w sieci niemieckich dyskontów cukier kosztował 2,99 zł, ale w środę 28 czerwca będzie go można kupić o złotówkę taniej. Tylko że promocja dotyczy wyłącznie kupna trzech opakowań na jednego klienta.

Biedronka nie mogła pozostać dłużna. W poniedziałek cukier kosztował tylko 1,95, ale przy zakupach na kwotę minimum 49,99 zł. We wtorek 27 czerwca już tylko 1,45 zł, ale jeśli w naszych koszykach znalazły się zakupy za minimum 99,99 zł. Nie można jednak w ten sposób kupić więcej niż 10 kg cukru na klienta. Za to w środę 28 czerwca cukier będzie można dostać gratis. Tak będzie w przypadku każdego klienta, który kupi w sieci kawę rozpuszczalną za minimum 19,99 zł.

Promocje na cukier organizuje także Leclerc (2,51 zł). Podobną cenę płacą klienci Auchan (2,58 za opakowanie), podaje Onet. W Tesco i Carrefourze cena wynosi 2,99 zł.
Trwa ładowanie komentarzy...