Nieznana firma z Wrocławia odniosła spektakularny sukces. Poprosiła o 24 tysiące, dostała ponad 8 mln zł

Postaci z jednej z gier firmy Awaken Realms.
Postaci z jednej z gier firmy Awaken Realms. Facebook/Awaken Realms
Gra planszowa od firmy Awaken Realms podbiła serca internautów. Na jej rozwój wrocławska niezależna spółka dostała internautów ponad 300 razy większą kwotę niż zakładał cel zbiórki na serwisie crowdfundingowym.

Lords of Hellas to klimatyczna planszówka, którą najłatwiej streścić jako połączenie romansu rodem z greckiej mitologii z uniwersum żołnierzy z Warhammera. Jej sekret tkwi zapewne w kunsztownych figurkach postaci. Jak pisze jeden ze znanych recenzentów gier planszowych, który miał okazję eksperymentować z prototypem gry, dają efekt łał, ze względu na uchwyconą dynamikę postaci i detale.
Opublikowany przez Awaken Realms na 27 czerwca 2017
Awaken Realms chciało zebrać od użytkowników serwisu crowdfundingowego Kickstarter. Jego użytkownicy pomagają innowacyjnym twórcom zebrać pieniądze na ich projekty. Cel zbiórki wynosił 50 tys. funtów (ok 240 tys. zł). Jednak odzew internautów przerósł ich najśmielsze oczekiwania. Zebrali 1,7 mln funtów, a to według aktualnego kursu funta niemal 8,2 mln zł!

Akcja na Kickstarterze trwała tylko trzy tygodnie. Najwierniejsi fani wrocławskich mistrzów planszówek wpłacali nawet po tysiąc funtów. Podstawową wersję gry dostawali ci, którzy wpłacili minimum 82 funty. Dostaną swoje egzemplarze najwcześniej w październiku, wtedy Awaken Realms zacznie realizować dostawy.

Po wszystkim na blogu Kickstartera ukazał się następujący wpis: "Koniec imprezy! Czas do pracy. Jak tylko skończyła się kampania na Kickstarterze, zebraliśmy wszystkich z firmy i świętowaliśmy sukces "Lords of Hellas". To była świetna impreza i piliśmy za zdrowie każdego z tych, którzy nas wsparli. I to po wielokroć. Ale nie martwcie się, nie wydaliśmy wszystkich pieniędzy na alkohol i jedzenie, zostało coś na stworzenie gry ;-)"


źródło: Money.pl
Trwa ładowanie komentarzy...