Wreszcie w Polsce. Skuter, którym 100 kilometrów przejedziesz za złotówkę

Archos X3 to elektryczny skuter, którym przejedziemy 100 km za 1 zł
Archos X3 to elektryczny skuter, którym przejedziemy 100 km za 1 zł Fot. mat. prasowe
Francuska firma, która zajmuje się głównie produkcją elektroniki, wprowadza do Polski elektroniczny skuter Archos X3. Przejedziemy nim 100 km za 1 zł.

Skuter jest napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 1 kW. Pojazd rozpędza się do maksymalnej prędkości 45 km/h w zaledwie trzy sekundy. Ładowanie skutera polega na wpięciu wtyczki do standardowego gniazdka 230V – proces ładowania wynosi ok. ośmiu godzin i umożliwia przejechanie ok. 60-70 km.

Archos X3 nie wymaga przeglądu, wymiany oleju i nie wydziela spalin, jest ciekawą alternatywą dla innych środków transportu. Skuter udostępniono w czarnym matowym kolorze, jest on wyposażony w kufer do przewożenia drobnego bagażu czy przechowywania kasku.

Podstawowa zaleta skutera elektrycznego sprowadza się do zmniejszenia hałasu i oszczędności, gdyż jest on ładowany elektrycznie. W sieci RTV Euro AGD skuter kosztuje 4999 zł. Segment skuterów elektrycznych rozwija się całkiem prężnie, gdyż zapanowała moda na pojazdy elektryczne. Dochodzi do stopniowego wypierania ich przez spalinowe. Holandia i Norwegia mają nawet w planach, by do 2025 roku sprzedawać tylko elektryczne auta. Rządy zachodnie dopłacają z kolei do nowych samochodów elektrycznych.


Szwedzki Instytut Środowiska informuje jednak, że przy produkcji baterii zasilającej pojazd elektryczny atmosfera zostaje zanieczyszczona przez prawie 20 ton dwutlenku węgla. Jest to o tyle ważne, że przez osiem lat właśnie tyle wytwarza auto spalinowe.
Trwa ładowanie komentarzy...