Kultowa marka samochodowa kończy z silnikami spalinowymi. Auta będą wyłącznie na baterie

Volvo jest obecnie skoncentrowane na produkcji samochodów elektrycznych
Volvo jest obecnie skoncentrowane na produkcji samochodów elektrycznych Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta
Volvo ogłosiło, że każdy nowy model, który zostanie wprowadzony na rynek po 2019 roku, będzie wyposażony w silnik elektryczny. Polityka firmy polega na stopniowym eliminowaniu pojazdów spalinowych i zastępowaniu ich hybrydowymi.

– W przyszłości nie będzie samochodów Volvo bez silników elektrycznych. Całkowicie spalinowe samochody będą stopniowo zastępowane samochodami z napędami hybrydowymi – informuje szwedzki producent.

Nowe samochody elektryczne zostaną wprowadzone na rynek w latach 2019-2021. Dostępnych będzie pięć modeli na baterie, a dwa pojazdy będą sygnowane marką Polestar – dział Volvo, który zajmuje się podrasowywaniem i tuningiem niektórych modeli. Polestar (Gwiazda Polarna) to marka Volvo, która dotychczas przygotowywała odmiany modeli S60 czy V60. Największe wrażenie zrobił spektakularny prototyp z 2010 roku C30 z silnikiem o mocy 450 KM i ogromnym momencie obrotowym 510 Nm.

Za sprawą nowych właścicieli Volvo, którymi są Chińczycy, Polestar zajmie się odrębną globalną marką, która będzie miała na celu przygotowywanie samochodów elektrycznych. – Volvo Cars przedstawi portfolio dostępnych modeli samochodów elektrycznych, obejmujące samochody w pełni elektryczne, z silnikami hybrydowymi typu plug in (wyposażone w napęd hybrydowy spalinowo-elektryczny – przyp. red.) oraz mild hybrid (gdzie moc silnika elektrycznego jest znacząco niższa od mocy silnika spalinowego i pełni tylko rolę wspomagającą – przyp. red.) – komunikuje Volvo.

Rynek elektrycznych samochodów jest coraz lepiej rozwinięty. Volvo stawia na auta elektryczne, ponieważ w Stanach Zjednoczonych i Chinach są coraz bardziej popularne, do czego przyczyniło się zainteresowanie modelami pojazdów elektrycznych Tesli. Tesla jeszcze w tym tygodniu rozpocznie produkcję trzeciego, najtańszego już modelu. Mercedes-Benz. Audi i Jaguar Land Rover także szykują elektryczną ofensywę. W Polsce kupimy obecnie między innymi takie samochody elektryczne, jak BMW i3, niewielki Renault Twizy, Mitsubishi i-MiEV czy nawet dostawcze auto Nissan e-NV200.


źródło: Puls Biznesu
Trwa ładowanie komentarzy...