Orange wyciąga ręce po potężną spółkę, którą wziął pod lupę UOKiK

Orange Polska chce kupić 100 proc. udziałów Multimedia Polska Energia
Orange Polska chce kupić 100 proc. udziałów Multimedia Polska Energia Fot. Filip Klimaszewski / Agencja Gazeta
Trwają negocjacje między Orange a Multimedia Polska Energia. Operator komunikacyjny i były monopolista chce 100 proc. udziałów spółki.

Multimedia Polska Energia, która sprzedaje gaz i prąd 40 tys. klientów, jest warta ponad 50 mln zł. Poza Orange, walczy o nią także Polska Grupa Energetyczna.

– Negocjacje trwają, a ich wynik jest niepewny. Nabycie spółki Multimedia Polska Energia sp. z o.o. przez Orange Polska wpisałoby się w strategię spółki poszerzania portfolio usług dla gospodarstwa domowego – informuje Orange. Firma dodaje jednak, że zdradzi wynik negocjacji z opóźnieniem w ramach bieżącego raportu.

W czerwcu 2016 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wszczął postępowanie przeciwko Multimedia Polska Energia. Oskarżono bowiem spółkę o wprowadzanie w błąd klientów przy sprzedaży energii. Nie informowano ich, że przedstawiciele firmy reprezentują dotychczasowego sprzedawcę energii elektrycznej, a celem ich wizyty nie jest podpisanie nowej umowy, lecz wypełnienie ankiety czy sprawdzenie licznika energii elektrycznej. Multimedia Polska Energia powiadomiła, że zakończyła współpracę z nieuczciwymi sprzedawcami.

Multimedia Polska – spółka matka Multimedia Polska Energia – jest trzecim co do wielkości operatorem kablowym na polskim rynku. Przejmie ją UPC, potrzebuje jednak do tego zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. UPC zależy na tym, by kupić Multimedia bez części energetycznej, którą zainteresowały się Orange i Polska Grupa Energetyczna.
Trwa ładowanie komentarzy...