Wejście smoka córki Marka Belki na giełdę. Akcje wystrzeliły jak szalone

Bit Evil Marii Belki wkroczyła na giełdę, robiąc furorę. Akcje osiągnęły 111,43 proc. przebicia
Bit Evil Marii Belki wkroczyła na giełdę, robiąc furorę. Akcje osiągnęły 111,43 proc. przebicia Fot. mat. prasowe
Dziś na rynku NewConnect zadebiutowała firma Bit Evil, w której największym akcjonariuszem jest Maria Belka, córka byłego prezesa Narodowego Banku Polskiego. Na koniec dnia kurs ustalił się na imponującym poziomie 111,43 proc. To zdecydowanie największe wydarzenie giełdowe na rynku NewConnect.

Firma specjalizuje się w marketingu internetowym, tworzy także rozwiązania informatyczne dla platform marketingowych i sprzedażowych. Odpowiada za projekt Brand Sabbath, który pozwala na wypromowanie mniejszych twórców na Instagramie.

Ponadto, BitEvil stworzył własną kryptowalutę EraCoin – pierwszą aplikację, która płaci użytkownikom za to, że istnieją. Międzynarodowa ekspansja firmy jest teraz łatwiejsza dzięki wkroczeniu na giełdę, gdzie jej wyniki robią piorunujące wrażenie.

W najbliższych miesiącach dojdzie do sfinansowania ekspansji zagranicznej Bit Evil. – W drugiej połowie roku mamy roadshow (objazdowa akcja reklamowa – przyp. red) w USA, Singapurze, Portugalii i Finlandii. Naszym celem będzie głównie rozpoznanie oczekiwań tamtejszych użytkowników, tak abyśmy mogli zaoferować im, zgodnie z naszymi zasadami, produkty „skrojone na miarę” – mówi Maria Belka.

W 2016 r. Bit Evil wypracował 387 tys. zł przychodów, zysk operacyjny wyniósł z kolei 121 tys. zł, a zysk netto 96 tys. zł. W I kwartale 2017 r. przychody wyniosły 297 tys. zł, natomiast zysk operacyjny i zysk netto dały 82 tys. zł.
Trwa ładowanie komentarzy...