Polacy rzucili się na niskie ceny AliExpress. Nie odstrasza ich nawet okropna strona i czekanie kilka tygodni na towar

AliExpress znajduje się na trzecim miejscu wśród najchętniej wybieranych platform e-commerce w Polsce. Pozostaje jednak nadal w tyle za Allegro i Ceneo
AliExpress znajduje się na trzecim miejscu wśród najchętniej wybieranych platform e-commerce w Polsce. Pozostaje jednak nadal w tyle za Allegro i Ceneo Fot. zrzut ekranu z pl.aliexpress.com
Z AliExpress, internetowej platformy sprzedaży z Chin, korzysta miesięcznie 5 mln Polaków. Oznacza to, że w ciągu ostatniego roku liczba polskich kupujących się podwoiła. Platforma jest obecnie w czołówce sklepów internetowych w Polsce, choć wcale się u nas nie reklamuje.

W AliExpress kupimy niemal wszystko: zabawki, ubrania, jedzenie, elektronikę i tak dalej. AliExpress, który należy do Alibaby, największej na świecie firmy e-commerce, znalazł się na trzecim miejscu pod kątem popularności handlowym serwisem internetowym w naszym kraju. Wyprzedzają go tylko Allegro i Ceneo. Taki wynik przypisuje się przede wszystkim niskim cenom, które przyciągają Polaków.I to do tego stopnia, że nie odstręcza ich nawet wygląd strony AliExpress, którą charakteryzuje chaos. Ponadto, jest ona tylko częściowo przetłumaczona na język polski: np. nazwy kategorii są po angielsku, a tłumaczenie – o ile już jest – pozostawia często wiele do życzenia. To nie wszystko, bo jeśli korzystamy z AliExpress, musimy liczyć się z tym, że na towar poczekamy nawet kilka tygodni (przesyłka w ciągu 60 dni), ale zazwyczaj mamy zagwarantowaną darmową dostawę.

AliExpress nie stawia na wielką kampanię reklamową w Polsce. – Te zniżki nie wynikają z jakiejś kampanii reklamowej kierowanej do polskiego klienta. Interesujące jest zatem, co by się wydarzyło, gdyby Aliexpress postanowił poważnie powalczyć o polski rynek – twierdzi Marek Molicki, ekspert Gemiusa, firmy badającej ruch w internecie.

– Aliexpress wykonał ruch w stronę eliminacji pośredników i poprawienia swojej rentowności. Na razie mówimy jednak tylko o wąskim segmencie klientów, którzy raczej będą się kierowali ceną niż jakością – przekonuje w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Szymon Wierciński, ekspert strategii e-biznesu z Akademii Leona Koźmińskiego.

Polacy – jak informuje „Rzeczpospolita” – jako główny powód korzystania z zagranicznych e-zakupów podają niższe ceny, nic więc dziwnego, że tak chętnie robią zakupy w AliExpress. Ceny przebijają nawet te z Allegro, gdzie trafiają rzeczy z AliExpress, które są następnie sprzedawane w wyższej cenie. Dla przykładu, w chińskim sklepie kupimy drewnianą obudowę dla iPhone'a za 5,32 -7,28 euro (22,45-30,72 zł), podczas gdy na Allegro kosztuje 54,99 zł. Inną ważną rzeczą jest to, że gigant oferuje ogromną różnorodność produktów, a na dodatek umożliwia wygodną formę płatności przez Przelewy24.
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...