Koniec ze szpiegowaniem profili na Facebooku. Nowy przycisk to pułapka na podglądaczy

Przycisk "Hello" to nowy pomysł Facebooka, który już nie podoba się wielu użytkownikom
Przycisk "Hello" to nowy pomysł Facebooka, który już nie podoba się wielu użytkownikom Fot. 123RF
Facebook wprowadza nowym przycisk „Hello”, który już pojawił się u wybranych użytkowników. Internauci narzekają jednak, że „Hello” działa jak pułapka, która ujawnia, jakie profile przeglądamy.

Dawniej popularna na Facebooku była funkcja „zaczep”. Obecnie jednak mało kto z niej korzysta – jest zresztą skrzętnie ukryta. Portal Marka Zuckerberga zmienia strategię i niejako wskrzesza „zaczepki”, dodając przycisk „Hello” z symbolem machania ręką. Znajduje się on na profilu użytkownika obok przycisku do wysyłania wiadomości. Po kliknięciu na niego, osoba, do której „pomachaliśmy”, otrzyma powiadomienie, które zachęca do „odmachania”.

– Mówienie cześć to jedna z najbardziej uniwersalnych rzeczy, jaką ludzie robią, więc testujemy funkcję, która ułatwi przywitanie się na Facebooku – przekonuje portal.
Nowy przycisk jest na tyle duży i umieszczony w widocznym miejscu, że łatwo przypadkiem na niego kliknąć. Od razu więc wiadomo, że przeglądaliśmy właśnie dany profil, czego wiele osób chciałoby uniknąć. Pojawiają się już skargi, że „Hello” działa jak przycisk pułapka, który ujawnia przeglądane przez nas profile.

Pocieszająca jest jednak możliwość wycofania się z użycia przycisku „Hello”, o ile zareagujemy dostatecznie szybko. Na chwilę bowiem po omyłkowym wciśnięciu przycisku, możemy kliknąć na niego ponownie, co cofnie pozdrowienia. Kiedy pozdrowiony będzie właśnie aktywny na portalu, może jednak zauważyć naszą pomyłkę. O pomyłkę najłatwiej oczywiście na smartfonie.
Trwa ładowanie komentarzy...