Polak otrzymał ćwierć miliarda dolarów na rozwój. Z jego usług korzysta już 60 mln konsumentów na całym świecie

Sebastian Siemiątkowski to założyciel szwedzkiego Klarna Bank, który otrzymał 250 mln dol. finansowania
Sebastian Siemiątkowski to założyciel szwedzkiego Klarna Bank, który otrzymał 250 mln dol. finansowania Fot. mat. prasowe
Polak, którego przedsiębiorstwo działa w Europie, otrzymał właśnie imponujące finansowanie. Pomoże mu ono w dalszym podbijaniu rynku fintech – sektora gospodarki, który obejmuje przedsiębiorstwa operujące w branży finansowej i technologicznej.

Sebastian Siemiątkowski to założyciel szwedzkiego Klarna Bank, który istnieje od 12 lat. Urodził się on w polskiej rodzinie, która wyemigrowała do Szwecji. Jego bank otrzymał właśnie finansowanie w wysokości 250 mln dol. w zamian za 10 proc. akcji spółki od globalnego funduszu inwestycyjnego Permira, który zarządza aktywami o łącznej wartości 32 mld euro.

– Klarna kontynuuje swój rozwój w kierunku stania się najbardziej preferowaną metodą płatności i maksymalnego upraszczaniu zakupów w sieci i jako zorientowany na konsumenta, innowacyjny bank, to kolejny ekscytujący moment w naszej historii. Jestem bardzo zadowolony, że pozyskaliśmy takiego partnera jak Permira, który może pochwalić się ogromnym doświadczeniem i wiedzą w obszarze e-commerce i FinTechów. Jestem przekonany, że nasze partnerstwo oznacza fundamentalne wsparcie w dalszym rozwoju Klarny – mówi Sebastian Siemiątkowski, współzałożyciel i dyrektor generalny Klarny.

– W Klarnie widzimy wyjątkowego innowatora fintechowego, który z powodzeniem upraszcza i ulepsza procesy zakupowe, zarówno dla klienta i sprzedawcy. Zauważamy również ogromny potencjał przyszłego sukcesu, a wraz z Sebastianem z dużym optymizmem patrzymy na wspólną pracę nad dalszym rozrostem firmy, także na nowych rynkach oraz wdrażanie nowych strategii – twierdzi Andrew Young, dyrektor w Permira.


Klarna jest właścicielem jednej z najbardziej innowacyjnych i bezpiecznych metod płatności SOFORT, z której możemy korzystać także w Polsce. Spółka zamknęła pierwsze półrocze ze wzrostem zarejestrowanych transakcji o 50 proc. Klarna dostarcza rozwiązania płatnicze już 60 mln konsumentów i 70 tys. sprzedawcom internetowym. Obsługuje dziennie średnio 450 tys. transakcji.
Trwa ładowanie komentarzy...