Z Polski ucieka kultowa marka bywalców centrów handlowych. Totalna klapa ze sprzedażą 

W sierpniu w Polsce zostaną zamknięte ostatnie sklepy Springfield
W sierpniu w Polsce zostaną zamknięte ostatnie sklepy Springfield Fot. Marcin W. Agencja Gazeta
W Polsce zostaną zamknięte dwa ostatnie butiki działające pod szyldem brytyjskiego giganta odzieżowego. Problem nie jest jednostkowy, bo jeszcze w lipcu z Polski zniknął ostatni sklep innej brytyjskiej sieci – Marks & Spencer.

Chodzi o całkowite zamknięcie sklepów Springfield; pozostały tylko dwa otwarte. Ostatnie zakupy na terenie sklepu w Galerii Mokotów zrobimy 23 sierpnia, z kolei w wypadku tego działającego w Centrum Handlowym Reduta zamknięcie nastąpi dwa dni wcześniej – informuje Ewa Barteczek, główna księgowa firmy SPF Polska, która zarządza butikami Springfield.

Koncern Cortefiel, który jest właścicielem marki i udziałowcem SPF Polska, podjął decyzję o zakończeniu działalności w Polsce. Do niedawna w naszym kraju działało jeszcze 11 sklepów odzieżowych Springfield, m.in. w Poznaniu, Łodzi i Katowicach. Springfield ma problem ze sprzedażą nie tylko w Polsce. Zamyka bowiem także butiki w innych europejskich krajach, jak na przykład Belgii.

Problem ze sprzedażą w Polsce mają inni liczący się gracze branży odzieżowej. Z naszego kraju wycofały się ostatnio Marks & Spencer i Top Shop.

Cortefiel stawia obecnie na rynek azjatycki. Do 2021 roku zostanie otwartych 75 butików Springfield i należących do Cortefiel Women's Secrets w Indiach. Springfield istniej od 1998 roku – marka powstała w Hiszpanii. W Polsce zadebiutowała 17 lat temu.


źródło: TVN24BiS
Trwa ładowanie komentarzy...