Absurdalna oferta banku w Polsce. Zaoferował klientom 0-procentowe zyski od lokat

Toyota Bank zaoferował lokaty na poziomie 0 proc.
Toyota Bank zaoferował lokaty na poziomie 0 proc. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Tak „atrakcyjnej” lokaty w polskim banku jeszcze nie było. Wszystko wskazuje na to, że oferty lokat idą w coraz bardziej absurdalnym kierunku.

Toyota Bank zachęcał do zakładania lokaty. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że była to lokata na poziomie 0 proc.

Tabela procentowa obowiązująca od 1 sierpnia wskazywała na to, że wszyscy zakładający lokatę finezyjną „Lokata na Dzień Dobry” otrzymywali oprocentowanie w wysokości 0 proc. Kwota to 5 tys. na okres jednego dnia.

W tabeli znajdziemy tak dziwnie brzmiącą ofertę: „Klient może założyć maksymalnie 3 lokaty w danym dniu do godziny 21.00”, „wypłata odsetek wraz z kapitałem następuje na rachunek w Toyota Bank Polska S.A. na koniec okresu lokaty”, a w wypadku zerwania lokaty przed terminem „Bank nie wypłaca odsetek”.

– Fakt pojawienia się „Lokaty Na Dzień Dobry" z oprocentowaniem 0% jest technicznym błędem, który w dniu dzisiejszym został naprawiony. Bardzo dziękujemy za jego wskazanie – informuje Finanse.wp.pl Maciej Sitarski z biura prasowego Toyota Bank.

– Wcześniej bank skontaktował się z klientami posiadającymi lokaty, informując ich o konieczności przekazania środków na inne istniejące produkty depozytowe – dodaje.

Czy jednak rzeczywiście mamy do czynienia z pomyłką? Stopy procentowe w Polsce są na rekordowo niskim poziomie. W efekcie dobra lokata na trzy miesiące to 2-3 proc. Do zera pomniejszono także odsetki związane ze zwykłymi rachunkami oszczędnościowo-rozliczeniowymi.

Wpłacanie do Toyota Banku w ramach oprocentowania 0 procent miałoby jedynie sens, gdybyśmy chcieli w ten sposób zabezpieczyć nasze środki. Dodajmy, że w Szwajcarii stopy procentowe są nawet minusowe, a w Niemczech oferowane są ujemne lokaty – w wypadku tych drugich dopłacamy za trzymane środki.


źródło: Finanse.wp.pl
Trwa ładowanie komentarzy...