Ten sukces zdumiewa. Książka Katarzyny Tusk osiągnęła imponujący wynik. I to na dwa miesiące przed premierą

Książka Katarzyny Tusk, autorki bloga Makelifeeasier, pt. „Make Photography Easier” trafiła na pierwsze miejsce listy bestsellerów Empiku
Książka Katarzyny Tusk, autorki bloga Makelifeeasier, pt. „Make Photography Easier” trafiła na pierwsze miejsce listy bestsellerów Empiku Wojciech Nekanda Trepka / Agencja Gazeta
Katarzyna Tusk, autorka bloga Makelifeeasier, wydaje swoją drugą książkę. Po „Elementarzu stylu” przyszła pora na „Make Photography Easier”. Do premiery pozostały jeszcze dwa miesiące. Książka i tak zdążyła już wskoczyć na pierwsze miejsce listy bestsellerów Empiku.

Blogerka nieskromnie przyznaje, że poprzez praktykę doszła od amatorskiej fotografii do absolutnej wprawy. Opinie na ten temat zostawmy zawodowym fotografom, ale niewątpliwie to dzięki zdjęciom blogerka stworzyła małe modowe imperium.

Prace nad książką trwały dziesięć miesięcy. Pozycja ma zawierać praktyczne porady na temat tego, jak zrobić dobre zdjęcie, i to niezależnie od posiadanego sprzętu. Katarzyna Tusk zaczynała bowiem od prostych aparatów, a dopiero z czasem przerzuciła się na droższe urządzenia. W „Make Photography Easier” znajdziemy odpowiedzi na pytania, jak wybrać ujęcie, ładnie wyjść na zdjęciu, a przy okazji, jak np. poradzić sobie podczas fotografowania nocą.

– W książce opisałam, nie wdając się w techniczne zawiłości, wszystkie moje zawodowe sekrety, triki i sposoby. Dzięki nim Wasze zdjęcia: te z wakacji, kulinarne, na Instagramie, a nawet zwykłe selfie z telefonu staną się przedmiotem uzasadnionej dumy – przekonuje na swoim blogu Katarzyna Tusk.

– Fotografując od lat nauczyłam się – na własnych porażkach i sukcesach – że każdy, niezależnie od jakości sprzętu, może robić dobre zdjęcia i samemu ładnie na nich wyglądać. W ciągu siedmiu lat prowadzenia bloga nacisnęłam spust migawki ponad pół miliona (!) razy, co pozwoliło mi zrozumieć, na czym polega tajemnica dobrej fotografii. „Zrozumieć” nie znaczy „w pełni odkryć”. Nie ma jednej uniwersalnej i niezawodnej recepty na dobre zdjęcie. Gdyby była, od dawna wszyscy robiliby wyłącznie doskonałe fotografie. Każda z Was może jednak robić zdjęcia wyraźnie lepsze – i to bez wielkiego nakładu pracy i pieniędzy – podsumowuje.


„Make Photography Easier” kosztuje w przedsprzedaży 28,89 zł. Na następnych miejscach najchętniej wybieranych książek Empiku znalazły się kolejno: „Macierewicz i jego tajemnice” Piątka Tomasza, „Początek” Dona Browna, autora „Kodu Leonarda Da Vinci”, „Za zamkniętymi drzwiami” angielskiej pisarki B. A. Paris czy piąty tom cyklu kryminalnego „Millennium” pt. „Mężczyzna, który gonił swój cień” (Lagercrantz David). Pełna lista znajduje się tutaj.
Trwa ładowanie komentarzy...