"To woła o pomstę do nieba!" – twierdzi Morawiecki. Wicepremier powołuje komisję śledczą ws. wyłudzeń VAT

Wicepremier Morawiecki jest coraz częstszym gościem w mediach toruńskiego koncernu.
Wicepremier Morawiecki jest coraz częstszym gościem w mediach toruńskiego koncernu. Kuba Atys/Agencja Gazeta
Nie wiadomo, skąd wzięły się kwoty, którymi rzuca wicepremier Morawiecki. W wywiadzie udzielonym TV Trwam polityk stwierdził, że wyłudzenia VAT pozbawiły polskie państwo właśnie takich sum i zapowiada powołanie sejmowej komisji śledczej do zbadania tej sprawy.

– Uważam, że Polakom należy się to wyjaśnienie. Za te brakujące 200 mld to nie tylko byśmy mogli zrobić 5000 plus przez jeden rok, zamiast 500 plus (...), ale moglibyśmy zbudować za to 20 tys. dróg ekspresowych – twierdzi wicepremier.

Dodał, że – jego zdaniem – te gigantyczne środki zostały zdefraudowane a sprawa wymaga dogłębnego wyjaśnienia. Twierdzi, że rozmawiał już z prezesem Kaczyńskim na temat powołania sejmowej komisji śledczej i dostał zielone światło.

Wicepremier powiedział, że obserwował "różnego rodzaju rozporządzenia (...) wcześniejszych władz skarbowych” i że zastanawia się, "czy to jest tylko lenistwo i głupota, czy to jest coś więcej”. Tłumaczył, że "nasze państwo zostało pozbawiane setek miliardów złotych", ostatecznie oszacował kwotę na 200 - 250 mld zł. Nadmienił również, że temu zagadnieniu powinna się przyjrzeć Komisja Europejska.

Morawiecki podczas wywiadu w TV Trwam powiedział więcej ciekawych rzeczy. Jego zdaniem miesiąc temu mieliśmy pierwszy raz w historii III RP nadwyżkę budżetową. Wypowiedział się również na temat sensowności budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Zdaniem wicepremiear ten projekt "jest po to, abyśmy z Polski latali na cały świat i aby był on portem przesiadkowym dla innych".

źródło: TV Trwam
Trwa ładowanie komentarzy...