Konkurencji ciężko będzie to przebić. Ikea daje swoim klienton niewiarygodnie długi termin na zwrot produktów

Ikea pozwoli na zwrot towaru w ciągu 365 dni
Ikea pozwoli na zwrot towaru w ciągu 365 dni Fot. Maciej Świerczyński / Agencja Gazeta
Ikea wpadła na nowy pomysł, który jest ukłonem w stronę klientów. Chodzi bowiem o możliwość zwrotu towaru w ciągu roku, a nie, jak dotychczas, 90 dni. Zmiany w regulaminie zwrotów wejdą w życie we wrześniu tego roku – zakupy zrobione przed tą datą będą jeszcze objęte trzymiesięcznym prawem zwrotu.

Nowy regulamin pojawi się na stronie Ikea i w dziale obsługi klienta 21 sierpnia. Obecny z kolei informuje, że klient w celu zwrotu ma obowiązek pokazania dowodu zakupu towaru.

Chodzi więc o oryginał paragonu kasowego, fakturę VAT (w formie elektronicznej lub papierowej) albo kartę Ikea Family, pod warunkiem, że zakupy zostały na nią zarejestrowane. Zwrotom nie podlegają testowane – używane – materace sypialniane.

W sierpniu pojawi się nowy katalog Ikea o nazwie „Make room for life” („Zrób miejsce na życie”). Będzie zawierał on rozwiązania, które pomogą nam uzyskać więcej wolnej przestrzeni. Znajdziemy w nim także informacje na temat urządzania salonu.

Ikea powstała jeszcze w 1943 roku, a jej założycielem jest Ingvar Kamprada. Polska okazuje się drugim po Chinach największym producentem mebli sprzedawanych w sklepach Ikea na świecie. Ikea jest w posiadaniu 328 sklepów w 28 krajach – dane z sierpnia 2016 roku. Firma chwali się, że zatrudnia 48 proc. kobiet na stanowiskach menedżerów.
Trwa ładowanie komentarzy...