Ze wszystkich krajów Rumuni wybrali Polskę. Rodzima firma dostarczy im elektryczne autobusy

Solaris Bus & Coach dostarczy Rumunii elektryczne autobusy
Solaris Bus & Coach dostarczy Rumunii elektryczne autobusy Fot. Michał Walczak / Agencja Gazeta
Polska firma Solaris Bus & Coach podpisała kontrakt z Rumunią. Chodzi o dostawę do 30 autobusów elektrycznych Urbino 12 dla miasta Kluż-Napoka. Autobusy zostaną dostarczone firmie CTP Transport Company, która może pochwalić się już flotą 40 przegubowych Urbino.

Dostawa zostanie zrealizowana w ciągu najbliższych trzech lat. Pierwsza partia, licząca 11 całkowicie bezemisyjnych pojazdów, zostanie przygotowana na wiosnę przyszłego roku. Mamy do czynienia z pierwszym kontraktem, w którym Rumunia decyduje się na autobusy elektryczne.

Dlaczego wybrano Solaris Bus & Coach? Trzeba wziąć pod uwagę, że nie od dziś Solaris współpracuje z krajem kojarzonym z hrabią Draculą. Pierwszy pojazd wyprodukowany dla rumuńskiego przewoźnika powstał ponad 15 lat temu, a wszystkie zamówienia przekroczyły liczbę 170.

Projekt ma wsparcie za sprawą częściowego finansowania ze środków Rumuńsko-Szwajcarskiego Programu Współpracy. Za wprowadzeniem elektrycznych pojazdów muszą iść też oczywiście inwestycje w infrastrukturę ładowania. Oznacza to budowę 13 stacji ładujących.


Autobusy będą wyposażone m.in. w klimatyzację, pełny zestaw monitoringu na zewnątrz i wewnątrz pojazdu. Nie zabraknie też darmowego dostępu do sieci Wi-Fi.

Solaris Bus & Coach działa na rynku od 1994 roku. Jego główna siedziba znajduje się w Bolechowie-Osiedlu pod Poznaniem. Firma konstruuje autobusy miejskie, międzymiastowe i turystyczne. Ma w swojej ofercie także trolejbusy i tramwaje.
Trwa ładowanie komentarzy...