Tiger dopiero teraz się doigrał. Takich konsekwencji dla producenta chyba nikt nie przewidział

Wszystko wskazuje na to, że Tiger trafi do prokuratury
Wszystko wskazuje na to, że Tiger trafi do prokuratury Fot. Instagram (Tiger)
Tiger nieustanie zbiera cięgi za kontrowersyjną grafikę odnoszącą się do Powstania Warszawskiego. Konsekwencje dla marki są coraz większe. Jacek Ozdoba i Jakub Banaszek z Prawa i Sprawiedliwości poinformowali bowiem, że złożą zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa i złamania artykułu 133 Kodeksu karnego przez producenta Tigera.

– Dzisiaj chcemy zaapelować o wyciągnięcie konsekwencji prawnych wobec podmiotu, który wypuścił tę reklamę w mediach społecznościowych oraz zwrócić uwagę, że ta reklama nie dotyczyła tylko 1 sierpnia, ale również 10 kwietnia i 15 czerwca, czyli Święta Bożego Ciała – mówi Jakub Banaszek. Odnosi się w tym wypadku także m.in. do grafiki Tigera, w której – poza nagą kobietą – znalazł się napis „powiedz kobiecie, że ma boskie ciało, zawsze kobiecie komplementów za mało”.

– Według nas, firma dopuściła się przestępstwa polegającego na artykule 133 Kodeksu karnego, który mówi o godności narodu polskiego. Uważamy, że prokuratura powinna zająć się tą sprawą, dlatego złożymy zawiadomienie do prokuratury w dniu dzisiejszym o możliwości popełnienia przestępstwa w zakresie znieważania narodu polskiego – dodaje.

Radni PiS twierdzą, że zawiadomienie do prokuratury obejmie reklamy na 1 sierpnia i 10 kwietnia. O grafikach udostępnianych przez Tigera piszemy tutaj, z kolei pod tym adresem znajduje się artykuł o coraz niższych standardach reklamowych.

Po publikacji tekstu firma Maspex, która jest producentem Tigera, przesłała do naszej redakcji poniższe oświadczenie.

„Od początku tej sytuacji nie uchylaliśmy i nie uchylamy się od odpowiedzialności. Wszyscy w tym kraju podlegają ocenie prawa. To sytuacja, która nie powinna była się wydarzyć, ale się wydarzyła. Bierzemy za nią pełną odpowiedzialność. Zdarzenie naganne, które jest efektem braku wystarczającej kontroli i procedur oraz błędu ludzkiego, natomiast nie jest odzwierciedleniem naszych postaw życiowych”.
Trwa ładowanie komentarzy...