Posiadacze bitcoina otwierają szampana. Po 3 tys. dol. przyszła pora na przebicie kolejnej granicy

Bitcoin osiągnął w ostatnim czasie wartość 4 tys. dol.
Bitcoin osiągnął w ostatnim czasie wartość 4 tys. dol. Fot. 123RF
Posiadacze bitocina mają powody do zadowolenia. Kryptowaluta zaliczyła kolejny rekord.

W momencie pisania tego tekstu bitcoin jest wart dokładnie 3997,48 dol. Ale jeszcze w weekend z 12 na 13 sierpnia jego cena wyniosła nawet 4202,66 dol.

To najlepszy dotychczasowy wynik. Do niedawna prawdziwym szokiem było to, kiedy bitcoin osiągnął pułap 3 tys. dol. Wszystko opiera się jednak na spekulacjach, a rynek kryptowalut jest praktycznie nieuregulowany. Nie wiadomo, co wydarzy się z bitcoinem w nadchodzącym czasie.

Kurs bitcoina wystrzelił w styczniu tego roku. Zaczęło się od 1 tys. dol, w kwietniu było już 1,3 tys. dol., w maju – 2,5 tys. dol., a następnie padła liczba 3 tys. dol. Kryptowaluta stała się cenniejsza od złota.

Czy wzrost na poziomie 4 tys. dol. był do przewidzenia? Bank inwestycyjny Goldman Sachs prognozował, że na początku lipca bitcoin osiągnie do 3915 dol., a nawet 4 tys. dol. Jeszcze inni prognozowali najpierw ostry spadek kryptowaluty, a dopiero później jej wzrost do 4 tys. dol. Nie brakowało też pesymistyczny prognoz, które zakładały najpierw ostry spadek bitcoina, a dopiero później zwiększenie jego wartości do poziomu 4 tys. dol.

W ciągu ostatniego roku bitcoin zwiększył się o 281 proc. – jego cena wzrosła o około 1900 dol. Wielu inwestorów przekonuje, że bitcoin to bańka, która niedługo pęknie. Dotychczas jednak nic takiego nie nastąpiło.
Trwa ładowanie komentarzy...