To miała być polska woda. Roszczeniowi klienci żądają od Nestle idącego w miliony odszkodowania

Cześć kupujących wodę Poland Spring domaga się odszkodowania w wysokości 5 mln dol. za rzekome wprowadzenie w błąd jej nazwą
Cześć kupujących wodę Poland Spring domaga się odszkodowania w wysokości 5 mln dol. za rzekome wprowadzenie w błąd jej nazwą Fot. mat. prasowe
Konsumenci wody Poland Spring domagają się od koncernu Nestlé 5 mln dol. odszkodowania. Poszło o nazwę sprzedawanej przez firmę wody.

Zdaniem kupujących nazwa Poland Spring jest myląca, bo sugeruje, że woda jest wydobywana w Polsce, a w rzeczywistości pochodzi ze stanu Maine w USA. Problem tkwi w tym, że w Maine znajduje się źródło Poland Spring (miejscowość Poland), z którego koncern wydobywa wodę. Poza tym na profilu marki na Facebooku znajdziemy wszystkie informacje na temat wody. Zaczynając od tego, że jest regularnie badana, spełnia surowe normy FDA i EPA, a ponadto produkowana jest z naturalnego źródła w Maine i istnieje od 1845 r.

Część klientów domaga się zadośćuczynienia za – jak twierdzą – wprowadzenie w błąd przez producenta. Złożono w sądzie w Connecticut pozew przeciwko firmie Nestlé Waters North America – liczy on 325 stron. Dodatkowo poszkodowani przekonują, że woda sprzedawana przez Nestlé nosi miano w stu procentach źródlanej, a ich zdaniem pochodzi z wód gruntowych. Koncern uważa roszczenie za bezpodstawne.

Wygląda na to, że roszczeniowi klienci, delikatnie rzecz ujmując, nie mają racji. W całej sprawie chodzi raczej o wyciągnięcie pieniędzy od potężnego koncernu.

Poland Spring jest jedną z najchętniej kupowanych marek wody butelkowanej w USA.

źródło: Wiadomości Handlowe
Trwa ładowanie komentarzy...