Korpoludki zacierają ręce z rozkoszy. Do Polski wchodzi globalna firma, która da im 2500 etatów

JP Morgan Chase zatrudni w Polsce 2500 osób
JP Morgan Chase zatrudni w Polsce 2500 osób Fot. Pixabay
A jednak Polska, a jednak Warszawa. Już po Brexicie amerykański gigant finansowy, JP Morgan Chase zdecydował się na otwarcie nowego centrum operacyjnego w Europie, które ma przejąć funkcje, które do tej pory realizowane były przez londyńską siedzibę. Pod uwagę brane były Rumunia, Węgry i Polska.

Nasz kraj okazał się najlepszym miejscem na ulokowanie biur JP Morgan. To globalny bank inwestycyjny, zarządzający majątkiem wartym ponad 2,5 biliona dolarów i zatrudniający ponad 260 tysięcy osób.

W Polsce bankierzy rozważali dwie lokalizacje – Wrocław i Warszawę. Zdecydowali się na stolicę, głównie z dwóch powodów. Potrzebują bowiem armii ludzi i odpowiedniego miejsca dla nich. Warszawa w większym stopniu, niż Wrocław, zapewnia odpowiednią liczbę wyszkolonych pracowników oraz powierzchnię biurową.

Warto pamiętać, że JPMorgan Chase chce zatrudnić aż 2500 osób. Niedawno zarejestrował już swoją spółkę w Polsce – JP Morgan Poland Services. W jej zarządzie znaleźli się m.in. Sławomir Soszyński (dyrektorem ds. technologii w JP Morgan w Londynie) i Michael Davies.

Firma ma czas do wiosny 2019 roku na decyzję, czy zostaje w Londynie, czy przenosi się gdzie indziej. Wydaje się, że już ją podjęła i 2,5 tys. londyńskich bankierów będzie szlifować bruki. JP Morgan Chase działa w ponad 50 krajach i ma ponad 120 mln klientów.
Trwa ładowanie komentarzy...