Huawei wprowadza pierwszego ultrabooka. Z takimi parametrami, MateBook X powalczy z rynkowymi gigantami

MateBook X to pierwszy ultrabook w portfolio Huawei
MateBook X to pierwszy ultrabook w portfolio Huawei Fot. materiały prasowe
Wymiarami przypomina kartkę papieru, grubością - zeszyt 60-kartkowy i waży tyle, co litrowa butelka wody - pierwszy ultrabook Huawei z czołowymi przedstawicielami tego segmentu konkuruje nie tylko rozmiarem. MateBook X to również potężny procesor, innowacyjna technologia chłodząca oraz ekran przystosowany do odtwarzania najwyższej jakości multimediów.

Nowe urządzenie w ofercie Huawei wykonane jest z solidnego i eleganckiego aluminium. Waży jedynie 1.05 kg, a po złożeniu ma grubość 12.5mm. Ramki ekranu mierzą zaledwie 4.4 mm dzięki czemu jego wyświetlacz zajmuje aż 88% przedniego panelu.

Poręczny to pierwsze imię każdego ultrabooka, ale laptopy z tego segmentu muszą być również wydajne. W przypadku MateBooka X za spełnienie tego warunku odpowiada procesor Intel Core siódmej generacji (i5-7200U lub i7-7500U), 8 GB pamięci RAM i karta graficzna Intel HD Graphics 620. Jeśli chodzi o pojemność dysku SSD, MateBook X jest dostępny w dwóch opcjach - 512 i 256 GB.

Urządzenie zostało ponadto wyposażone w innowacyjną technologię chłodzącą Huawei Space Cooling. MateBook X to pierwszy komputer osobisty w historii, w którym zastosowano materiał o zmiennej fazie skupienia, zamknięty w mikrokapsułkach - tworzywo powszechnie wykorzystywane w przemyśle kosmicznym.
- MateBook X charakteryzuje elegancki design, doskonała jakość wykonania oraz świetna wydajność. W naszym pierwszym ultrabooku zastosowaliśmy najnowsze rozwiązania – z ekranem o rozdzielczości 2K, czytnikiem linii papilarnych ukrytym w przycisku włączania i systemem Dolby Atmos Sound na czele. Huawei MateBook X doskonale uzupełnia gamę naszych smartfonów oraz urządzeń typu wearable. Sprawia, że możemy trzymać rękę na pulsie niezależnie od miejsca i sytuacji, w której się znajdujemy – przekonuje Dariusz Marnic, szef marketingu Huawei Consumer Business Group.

Huawei MateBook X sprawdzi się również jako mobilne centrum multimedialne. Pokryty szkłem Gorilla ekran ma rozdzielczość 2K, za jakość dźwięku odpowiada system Dolby Atmos Sound, a za to, żeby seans z ulubionym serialem trwał możliwie jak najdłużej - bateria o pojemności 41.4Wh.
Biorąc pod uwagę ilość wrażliwych danych, jakie codziennie zapisujemy na różnego rodzaju urządzeniach, mobilność musi iść dzisiaj w parze z bezpieczeństwem. MateBook X został w związku z tym wyposażony w czytnik linii papilarnych, zintegrowany w przycisku zasilania. Dzięki temu, odblokowanie i włączenie komputera odbywa się jednocześnie.


Huawei MateBook X dostępny jest w dwóch kolorach: szarym i złotym. Rekomendowane przez producenta ceny detaliczne to w zależności od opcji 4,799 zł (wersja z procesorem Intel Core i5-7200U, 8GB RAM i dyskiem 256GB SSD) oraz 5,799 (wersja z procesorem Intel Core i7-7500U, 8GB RAM i dyskiem 512GB SSD).

Artykuł powstał we współpracy z Huawei.

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.