Polskie Davos ruszy już niebawem. Krynica gotowa na zjazd najważniejszych osób w Europie

27. edycja Forum w Krynicy-Zdroju potrwa od 5 do 7 września
27. edycja Forum w Krynicy-Zdroju potrwa od 5 do 7 września Fot. archiwum Forum Ekonomicznego
Trzy dni gorących dyskusji, spotkań i kuluarowego załatwiania interesów. Krynica szykuje się do najazdu najważniejszych osób w państwie: prominentnych polityków, szefów państwowych koncernów i ekonomistów. Jak co roku, mogą paść ważne deklaracje.

To jedna z najważniejszych i największych wydarzeń w Europie Środkowo-Wschodniej. Już za dwa tygodnie rusza 27 edycja Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. Tym razem, uczestniczy debaty będą próbowali odkryć, co w kolejnych latach będzie trendy, jaki gałęzie gospodarki mają szansę globalnego rozwoju i w którym kierunku zmierzać będzie światowa gospodarka. Wszystko to, pod hasłem „Projekt Europa – jaki przepis na następne dekady?”.

Tradycyjnie, podczas forum w Krynicy, głos zabiorą przedstawiciele takich gigantów jak: Tauron Polska Energia, Grtupa Lotos, KGHM, PKP Intercity czy PKP Cargo. Nie zabraknie więc tematyki związanej z makroekonomią, rynkiem paliw, energetyką, biznesem i zarządzaniem. Krynickie forum gospodarcze, to także czas składania ważnych obietnic, także tych politycznych. Będą dominowały zagadnienia związane zarówno z areną międzynarodowa, jak i regionalną. Poruszony zostanie również runek mediów i to, jak może wyglądać w przyszłości.
Jedna z najbardziej gorących dyskusji, jakie się szykują, będzie dotyczyć kształtu Europy po Brexicie. Obawy i niepewność przywódców państw unijnych wciąż budzi bowiem kwestia wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Nie zabraknie także dyskusji na temat tego, jak zmiany przywódców wpłyną na kształt stosunków międzynarodowych. Warto pamiętać, że szykują się wybory w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Holandii, Norwegii i Czechach. Nie zapominajmy o niedawnych wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. To wydarzenie będzie przyczynkiem do rozmowy o tym, jaki za cztery lata może wyglądać gospodarka USA.


Tradycyjnie wręczone zostaną nagrody w kategoriach Człowiek Roku i Firma Roku. W poprzedniej edycji uznanie kapituły konkursowej zyskał premier Węgier Viktor Orban. Organizatorem Forum Ekonomicznego w Krynicy jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Obrady są zaś przygotowywane we współpracy z ponad 100 partnerami, wśród których znajdują się największe firmy z danych branż. Impreza potrwa od 5 do 7 września.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.