Takie rzeczy tylko w Polsce. Antyszczepionkowa konferencja w Sejmie. Nie zabraknie znachorów i szarlatanów

W Sejmie 26 sierpnia odbędzie się antyszczepionkowa konferencja "Szczepienia XXI wieku". Jednym z ich uczestników będzie widoczna na zdjęciu Justyna Socha
W Sejmie 26 sierpnia odbędzie się antyszczepionkowa konferencja "Szczepienia XXI wieku". Jednym z ich uczestników będzie widoczna na zdjęciu Justyna Socha Fot. Jędrzej Nowicki / Agencja Gazeta
Neuroterapeuta Jerzy Zięba postuluje leczenie raka suplementami diety i jest czołowym aktywistą ruchu antyszczepionkowego. Na zaproszenie posła Jarosława Sachajki z klubu Kukiz'15. będzie jednym z kluczowych gości antyszczepionkowej konferencji „Szczepienia XXI wieku”. Ta, odbędzie się w najbliższą sobotę w Sejmie.

Organizatorem konferencji jest republikańska Fundacja QLT, która – przynajmniej w teorii – zajmuje się wspieraniem rozwoju kultury i społeczeństwa obywatelskiego. Jej szeroko pojętymi celami są „chronienie Matki Ziemi, środowiska naturalnego, polskich interesów i polskiego Narodu”.

Jak to się więc ma do planowanej na najbliższy piątek konferencji „Szczepienia XXI wieku”? Ano ni jak. Teoretycznie, celem wystąpienia jest rozmowa na temat tego, że rodzicom miałoby zostać odebrane prawo do nieszczepienia dzieci.

– W ten sposób przekroczono granicę, swoistą czerwoną linię w ograniczaniu wolności – informuje strona organizatora.

W rzeczywistości, środowisko związane z Ziębą i całym ruchem, będzie przekonywać, że szczepienia to wymysł szatana. Na konferencji nie zabraknie więc największych sław polskiego ruchu antyszczepionkowego. Na sejmowej sali głos zabiorą dr hab. Maria Dorota Czajkowska-Majerwska, autorka książek, która stara się wykazać związek pomiędzy szczepieniami a wzrostem zachorowań na autyzm. Inną gwiazdą będzie Justyna Socha ze Stowarzyszenia STOP NOP – osoba bez wykształcenia medycznego.

Uczestnikiem „Szczepienia XXI wieku” będzie też np. dr Jerzy Jaśkowski, który tropi powiązania koncernów farmaceutycznych z Izbami Lekarskimi. Bywa on przedstawiany jako specjalista Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, ale uczelnia stanowczo odciąła się od jego spojrzenia na szczepienia.


źródło: Newsweek.pl
Trwa ładowanie komentarzy...