Władze Narodowego nie wytrzymały. Megagwiazda bezprawnie wykorzystała wizerunek stadionu, prawnicy gotują się do walki

Już na samym początku najnowszego teledysku Katy Perry widać cyfrowo przerobiony PGE Narodowy
Już na samym początku najnowszego teledysku Katy Perry widać cyfrowo przerobiony PGE Narodowy Kadr z teledysku "Swish Swish" / YouTube
Szykuje się poważna afera z udziałem Katy Perry i władz stadionu PGE Narodowy. Artystka bezprawnie wykorzystała wizerunek obiektu w swoim teledysku. Na dodatek polski stadion został w nim przerobiony. Klip ma już prawie 25 mln wyświetleń.

Perry zaprezentowała klip do utworu "Swish Swish" w czwartek, 24 sierpnia. Już w chwilę po premierze w polskim internecie gruchnęła wieść – na samym początku produkcji pokazany jest kawałek Warszawy z lotu ptaka a centralnym punktem ujęcia jest PGE Narodowy z dorobionym cyfrowo banerem.

Jedni się ucieszyli, bo to w końcu promocja, inni zasmucili – w tej drugiej grupie znalazły się władze stadionu. Okazało się, że management Katy Perry nie kontaktował się z nimi w sprawie wykorzystania ujęć obiektu. Tymczasem wizerunek stadionu jest prawnie chroniony i jego komercyjne wykorzystanie wymaga uzgodnień oraz wniesienia stosownej opłaty. I nie są to małe pieniądze.
– Zastrzegliśmy jako znaki towarowe elewację stadionu, jego kubaturę, dach... W zależności od tego, jaką część stadionu ktoś chce wykorzystać, musi zapłacić od 13 do 120 tys. zł. Niedawno sporą kwotę zapłaciła nam Wólczanka za wykorzystanie stadionu w sesji reklamowej z Robertem Lewandowskim - mówi Monika Borzdyńska rzeczniczka PGE Narodowego w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Bodrzyńska podkreśla, że w pierwszej kolejności władze Narodowego postarają się zakończyć sprawę polubownie.

– Oczywiście, cieszymy się, że tak popularna piosenkarka jak Katy Perry dostrzegła nasz stadion. Ale PGE Narodowy to dziś jeden z najlepszych, najpopularniejszych obiektów na świecie. Firmy płacą, żeby się posługiwać naszym wizerunkiem – dodaje rzeczniczka.


źródło: Gazeta Wyborcza
Trwa ładowanie komentarzy...