"Dramat" LEGO. Wyprodukowali najdroższy zestaw w historii, a chętni walą drzwiami i oknami

Sokół Millennium to nowy zestaw LEGO, który kupimy za 800 dol., czyli 3396,56 zł
Sokół Millennium to nowy zestaw LEGO, który kupimy za 800 dol., czyli 3396,56 zł Fot. youtube.com/watch?time_continue=25&v=xxV03NzXJUA
LEGO szykuje ogromny prezent fanom „Gwiezdnych Wojen” i miłośnikom składania jak największych konstrukcji. Wprowadza model, który robi wrażenie nie tylko pod kątem liczby elementów, ale i... ceny.

Sokół Millennium, będący miniaturową repliką pojazdu ze „Star Wars”, składa się z 7541 klocków. Taka liczba czyni go jednym z największych zestawów LEGO w sprzedaży. Kosztuje on 800 dol., czyli 3396,56 zł.

Modele Sokoła Millennium były już wcześniej wypuszczane na rynek, ale tym razem mamy do czynienia z najbardziej szczegółowym. Ciekawostkę stanowi to, że statek – w zależności od naszej inwencji – będzie wyglądać tak, jak w poszczególnych filmach z cyklu „Gwiezdne Wojny”.


Zestaw, dzięki któremu będziemy mogli cieszyć się miniaturowym Sokołem, został dopracowany w najmniejszych detalach – i to nie tylko pod kątem zewnętrznej powłoki, ale i wewnętrznej. Nie zabraknie także figurek. W zestawie znajdziemy klocek przedstawiający Hana Solo (młodego i starego), księżniczkę Leię, Chewie, Finn, Rey, C-3PO czy BB-8 to figurki, których doskonale znają wielbiciele gwiezdnej sagi.

Zabawka wygląda spektakularnie, a wszystko za sprawą dokładnego odwzorowania, które było możliwe wyłącznie dzięki zastosowaniu tak licznych elementów. Nowy Sokół Millennium ma 21 cm wysokości, jest długi na 33 cm i szeroki na 56 cm. Na kosmiczny statek musimy jednak jeszcze poczekać. Kupimy go dopiero w październiku tego roku.


Duńska firma istnieje na rynku od 1932 r. Legendarne klocki zdobyły sławę na całym świecie. Pokochały je nie tylko dzieci, ale także dorośli. Firma posiada ok. 70 proc., udziałów w światowym rynku klocków. Oznacza to, że co roku bawi się nimi jakieś 400 mln osób.
Trwa ładowanie komentarzy...