Oni wiedzą, jak się wypromować, nawet po latach od premiery kultowej gry. Fani zacierają ręce, a film idzie viralem

Gry "Wiedźmin" doczekały się dziesięciolecia. Z tej okazji CD Projekt wypuścił film dla fanów
Gry "Wiedźmin" doczekały się dziesięciolecia. Z tej okazji CD Projekt wypuścił film dla fanów Fot. Jacek Łagowski / Agencja Gazeta/ Łukasz Giza / Agencja Gazeta
Początkowo fani Wiedźmina, którego przygody poznali czytając książki Andrzeja Sapkowskiego, podchodzili sceptycznie do prac nad grą komputerową. Wszystko było spowodowane tym, że przy jej tworzeniu nie brał udziału sam pisarz, który podchodził z rezerwą do przedsięwzięcia.

Sapkowski, mając za sobą złe doświadczenia z serialowym „Wiedźminem”, był krytyczny. Zgarnął honorarium za prawa do postaci i nie zaprzątał sobie więcej głowy „gierką”. Dodajmy, że kwota opiewała na 35 tys. zł, co po latach okazało się śmiesznie małymi pieniędzmi przy spektakularnym sukcesie gry. Produkcja zarobiła bowiem kilkaset milionów złotych.

Pisarz nie był zachwycony sukcesem CD Projektu. Narzekał, że jego książki są postrzegane za granicą jako takie, które powstały na podstawie gier wideo – chodzi zwykle o literaturę nie najwyższych lotów. Z czasem jednak literat, który krytykował także samym graczy, doszedł do wniosku, że twórcy „Wiedźmina” solidnie zapracowali na każdą złotówkę.
Dziś zaś niejednemu graczowi zakręci się łezka w oku, kiedy zobaczy najnowszy film CD Projekt Red. I to wypuszczony nie z byle jakiej okazji, bo na dziesięciolecie gier „Wiedźmin”. W ten sposób producent chce uczcić dekadę istnienia cyklu i podziękować graczom.

Na animacji z okazji 10-lecia widzimy Geralta (bohatera książek i postaci z gry), który nie zapomniał o swoich przyjaciołach – graczach, bez których nie mógłby tak naprawdę istnieć. Film ma na razie około 87 tys. wyświetleń.

źródło: gry-online.pl
Trwa ładowanie komentarzy...