Innowacje innowacjami, ale co jeśli z moto-parametrów najbardziej cenisz kolor tapicerki? Ten producent o tobie pamięta

Mitsubishi Outlander Calligraphy to opcja dla moto-estetów
Mitsubishi Outlander Calligraphy to opcja dla moto-estetów Fot. materiały prasowe
Kupując samochód nie wypada się przyznać, że bardziej niż moc silnika interesuje cię paleta kolorów karoserii, że jednego z mechanicznych koni bez mrugnięcia okiem przehandlowałbyś za zestaw skórzanych foteli, oraz że największą wadą wszystkich oglądanych modeli jest, w twojej skromnej opinii, banalne wnętrze. Na domiar złego i całej motoryzacyjnej ignorancji, najbardziej podobają ci się potężne SUVy, w których specyfikacje techniczne układają się w książki grubości telefonicznych. Okazuje się, że i o tobie, drogi kierowco-esteto ktoś pomyślał, a konkretnie: koncern Mitsubishi.

Najnowszy model Outlandera to gratka właśnie dla tych, którzy marzą o nietuzinkowych i dopracowanych pod każdym względem wnętrzach, oraz o alternatywnie w tej kwestii. Nieczęsto bowiem zdarza się, żeby możliwości personalizacji były tak szerokie, jak w Outlanderze Calligraphy.
Nazwa nawiązująca do japońskiej sztuki malowania pięknych liter nie jest jedynie przypomnieniem o rodowodzie Mitsubishi. Dokładność, uważność oraz dbałość o najmniejszy szczegół - to cechy, którymi musi charakteryzować się zarówno dobry kaligraf, jak i projektant wnętrz. Wystarczy rzut oka na dostępne w pakiecie Calligraphy opcje aby zorientować się, że designerzy Mitsubishi wzięli je sobie do serca.


Calligraphy składa się z sześciu opcji. “Esencja” to pakiet najbardziej oszczędny, a co za tym idzie, najbardziej “japoński”. Outlander w wersji dla minimalistów posiada, między innymi, ambientowe oświetlenie w drzwiach przednich oraz podwójne USB i uchwyt na tablet dla drugiego rzędu siedzeń. Na zewnątrz pojazdu znajdziemy oznaczenia wersji specjalnej: emblematy Calligraphy - na błotnikach, oraz Outlander - na pokrywie silnika. Zestaw stylowych dodatków uzupełniają ozdobne nakładki na progi wewnętrzne oraz ozdobna listwa pokrywy bagażnika.
“Elegancja” to wersja wzbogacona o kolor: antracyt pojawia się na desce rozdzielczej oraz boczkach drzwi obitych przyjemną w dotyku alcantrą. Kolor przeszycia można dobrać indywidualnie spośród czarnej, jasnoszarej, niebieskiej, czerwonej, kremowej lub brązowej nici.
Jeśli marzy wam się skórzana tapicerka - wybierzecie pakiet “Emocja”. Opcje kolorystyczne skóry są dwie: czerń i beż, do tego dobieramy wykończenie z alcantry (antracyt lub beż) i przeszycia (czarny, jasnoszary, niebieski, czerwony, kremowy, brązowy). Tę ostatnią paletę mamy do dyspozycji również jeśli chodzi o obszycie koła kierownicy i gałki dźwigni zmiany biegów.
Pakiety “Ekscytacja", "Fascynacja" i "Perfekcja” dają podobne możliwości, ale każdy z nich jeszcze bardziej rozszerza spektrum detali, o które zatroszczyli się projektanci (patrz: obszycie antracytową alcantrą daszka zegarów). Ich pełną listę możecie sprawdzać w salonach Mitsubishi od września. Ceny pakietów Calligraphy zaczynają się od 3990 zł brutto.
Zapraszamy na jazdę próbną.

Artykuł powstał we współpracy z Mitsubishi.

Trwa ładowanie komentarzy...