Te stacje benzynowe wprowadzają coś, co ułatwi życie zabieganym klientom. Pomysł sprawdził się już w McDonald's

Sieć stacji Orlen testuje w swoich placówkach nową usługę. Dzięki jej wdrożeniu kolejki do kas mają się znacznie zmniejszyć.
Sieć stacji Orlen testuje w swoich placówkach nową usługę. Dzięki jej wdrożeniu kolejki do kas mają się znacznie zmniejszyć. Jarosław Kubalski/Agencja Gazeta
Sieć stacji Orlen testuje w swoich placówkach nowe usługi. Dzięki ich wdrożeniu kolejki do kas mają się znacznie zmniejszyć.

Automatyczne kasy stają się już powoli standardem. Na swoim wyposażeniu mają je już duże sieci handlowe, od kilku lat zaczynają pojawiać się także w restauracjach McDonald's. Za tą modą postanowił podążyć również Orlen, który we wrześniu rozstawił pilotażowo na części stacji tzw. opłatomaty. Czyli urządzenia, dzięki którym zapłacimy za paliwo i część sklepowego asortymentu za pośrednictwem maszyny uzbrojonej w terminal. W opłatomacie zapłacić można kartami płatniczymi oraz flotowymi, takimi jak: Flota, Opendrive, Mikroflota i Tankbank.

Urządzenie jest obecnie testowane na stacji MOP Baranów Północ przy autostradzie A2 oraz na stacjach w Warszawie i Piasecznie. Podobne rozwiązania wdraża u siebie w tym samym czasie Grupa Lotos.

Ale to nie wszystko. W celu usprawnienia obsługi na stacjach MOP Baranów przy autostradzie A2 i MOP Aleksandrowice przy autostradzie A4 pojawią się mobilni kasjerzy. A to już rozwiązanie, które od lat w okresach przedświątecznych stosuje Empik. Pracownicy stacji wyposażeni w terminale krążą wokół dystrybutorów, wyłapując klientów, którzy zakończyli tankowanie i chcieliby jak najszybciej odjechać.

– Decyzja o ewentualnym rozszerzaniu usługi na kolejne obiekty zostanie podjęta po zakończeniu programy pilotażowego i wnikliwej ocenie jego efektów – informuje Orlen.

źródło: WNP
Trwa ładowanie komentarzy...