To najciekawszy smartfon tego roku, który może przyćmić konkurentów. Nie zgadniesz, kto go produkuje

Koncept składanego składanego smartfona stworzony przez Coroflot
Koncept składanego składanego smartfona stworzony przez Coroflot Fot. mat. prasowe
Axon Multy to nazwa smartfona, który może być najbardziej interesującym telefonem tego roku.

Producenci telefonów stawiają na ekrany, które wypełniają jak największą część przedniego panelu. Efekt? Wszystkie są do siebie bardzo podobne. Dostrzegły to firma ZTE i amerykański operator AT&T, które wprowadzą na rynek oryginalnego smartfona Axon Multy.

Axon Multy to rozkładany smartfon, który jest wyposażony w dwa ekrany. Multy posiada horyzontalną klapkę (zaczepy na szerszej ściance). Wyświetlacze działają w rozdzielczości FullHD (1920 x 1080 pikseli), znajdują się na powierzchni przedniego i tylnego panelu. Po rozłożeniu urządzenie będzie przypominać niewielki tablet.

ZTE to jednak nie jedyna firma, która pracuje nad rozkładanymi smartfonami. Lenovo przedstawiło koncept Folio – tablet-smartfon z elastycznym ekranem. Nad rozkładanymi smartfonami pracuje też Samsung. Lecz to ZTE uderzy przed nimi w rynek swoim nietypowym smartfonem.


Warto przypomnieć wypuszczony przed laty telefon Kyocera Echo, który przypomina w znacznej mierze Axon Multy. Cechowała go obudowa otwierana wzdłuż dłuższego boku. Kiedy była złożona, do naszej dyspozycji był telefon z dwoma wyświetlaczami – z przodu, jak i z tyłu. Ale kiedy rozchylano obudowę, udało się uzyskać duży ekran podzielony na pół.

Axon Multy jest telefonem smukłym. Kiedy go złożymy, grubość jego obudowy nie przekroczy centymetra. Telefon będzie miał m.in. 4 GB RAM-u, 32 GB pamięci wewnętrznej i pojedynczy, 20-megapikselowy aparat fotograficzny. Urządzenie kupimy już w połowie października tego roku. Jego cena wyniesie 650 dol., czyli ok. 2300 zł.

źródło: VentureBeat
Trwa ładowanie komentarzy...