960 zł brutto i wyżywienie – ta oferta pracy zdobywa serca młodych Polaków. Będziecie zaskoczeni dlaczego

Młodzi Polacy rzucili się na turnus przygotowawczy dla kandydatów dla szeregowych
Młodzi Polacy rzucili się na turnus przygotowawczy dla kandydatów dla szeregowych Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz / Agencja Gazeta
Ta oferta przyciągnęła wielu młodych ludzi, którzy w nadziei na zatrudnienie wybrali spartańskie warunki.

To już ostatni w tym roku turnus służby przygotowawczej dla kandydatów na szeregowych. Około 3300 ochotników będzie zdobywać przygotowanie wojskowe. Młodzi rzucili się na ofertę, bo liczą, że podpiszą kontrakty z Narodowymi Siłami Rezerwowymi. Umowy czekają jednak wyłącznie na najlepszych.

Podpułkownik Piotr Chrzanowski, szef Wydziału Mobilizacji i Uzupełnień Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Łodzi, twierdzi, że na ochotników czeka „wiele korzyści”. Mogą bowiem liczyć na wynagrodzenie w wysokości 30 proc. najniższego uposażenia żołnierza zawodowego. Dostaną więc „oszałamiające” 960 zł brutto. Ponadto, armia płaci za przejazdy z domu do koszar i odwrotnie, oferuje bezpłatne zakwaterowanie, wyżywienie i umundurowanie.

A liczba chętnych przekracza limity. Przykładowo, w Rzeszowie limit wyniósł 148 osób, a zgłosiło się 168 ochotników. Z kolei w województwie łódzkim nie było najmniejszych problemów z zapełnieniem 222 miejsc.

– Żołnierze szkoleni w ramach służby przygotowawczej w korpusie szeregowych nabywają uprawnienia podobne do żołnierzy przygotowujących się do zawodowej służby wojskowej, to znaczy podlegają ubezpieczeniu zdrowotnemu, rentowemu i emerytalnemu. Ci, którzy zostali powołani do służby, a są zatrudnieni otrzymują od pracodawcy odprawę w wys. dwutygodniowego uposażenia. Okres służby wlicza się oczywiście do okresu zatrudnienia, pozwalającego korzystać z wszelkich uprawnień wynikających ze stosunku pracy – przekonuje Chrzanowski.


Już w pierwszych miesiącach przyszłego roku wystartuje kolejne szkolenie. Wszyscy chętni muszą mieć co najmniej 18 lat i polskie obywatelstwo. Ponadto, nie mogą to być osoby karane sądownie i muszą posiadać one zdolność do czynnej służby wojskowej. Od szeregowych wymaga się przynajmniej wykształcenia gimnazjalnego.

źródło: pulshr.pl
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.