W tym polskim mieście powstają wierne kopie hobbicich domków. Każdy będzie mógł do nich wejść

W Leśnym Ogrodzie Botanicznym "Marszewo" powstają domki, przypominające wyglądem hobbicie norki
W Leśnym Ogrodzie Botanicznym "Marszewo" powstają domki, przypominające wyglądem hobbicie norki Fot. 123RF
Przebudowa Leśnego Ogrodu Botanicznego „Marszewo” w Gdyni zapowiada się wyjątkowo. Nowa aranżacja będzie m.in. hołdem dla „Hobbita” J.R.R. Tolkiena – książki o małym, lecz niezwykle dzielnym hobbicie, od której swój początek wziął „Władca Pierścieni”.

Prace w ogrodzie zaczęły się wiosną. Jak na razie wyremontowano miejsce ogniskowe, przygotowano m.in. parking dla rowerów i plac zabaw. Ponadto powstają właśnie dwie nowe ścieżki edukacyjne – „Szlak wśród korzeni drzew” i „Szlak Alicji w Krainie Czarów”. To właśnie na ich trasie powstają domki, które przypominają hobbicie norki.

Domki mają stanowić wierne odwzorowaniem hobbicich norek. Ale nie tylko o wygląd tu chodzi – Chcemy wyposażyć wnętrze naszych domków w najlepsze pomoce dydaktyczne, żeby każdy odwiedzający mógł w ciekawy sposób zdobywać wiedzę o przyrodzie – przekonuje w rozmowie z trojmiasto.pl Witold Ciechanowicz z Leśnego Ogrodu Botanicznego.

„Szlak wśród korzeni drzew” liczy prawie dwa kilometry. Znajdziemy na nim stanowiska do rozpoznawania gatunków fauny i flory dna lasu. W tym celu wzdłuż kładki zostaną wyeksponowane korzenie.

Dzieci mogą z kolei cieszyć się „Szlakiem Alicji w Krainie Czarów”. Zapowiada się on o tyle ciekawie, że najmłodsi zobaczą grzyby czy szyszki w mikro, ale i makroskali – nienaturalne rozmiary nie tylko pozwolą na lepsze poznanie natury, ale i na pewno zadziwią. Przygotowano także wyzwanie: spacer na bosaka w celu rozpoznania, czy stąpamy po mchu, drewnie, czy może igliwiu.


Projekt kosztuje prawie 2,8 mln zł. Połowa tej kwoty pochodzi z dofinansowania inwestycji z Unii Europejskiej, resztę pieniędzy zainwestowało zaś nadleśnictwo. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to listopad.

źródło: trojmiasto.pl
Trwa ładowanie komentarzy...