Znamy nazwę nowego telefonu Apple i strategię firmy. Wszyscy sądzili, że model będzie nazywał się iPhone 8

Najnowszy iPhone będzie miał nazwę iPhone X
Najnowszy iPhone będzie miał nazwę iPhone X Fot. YouTube
Wiadomo już, jak będzie nazywa się nowy iPhone. Przy okazji odkrycia tej informacji, wyciekły nie mniej ważne rzeczy na temat zaskakującej strategii Apple.

Dotychczas najczęściej nazywano nadchodzący model Apple iPhonem 8. Nazwa iPhone X przebijała się jednak we wcześniejszych przeciekach na temat najnowszego modelu. I nie ma już żadnych wątpliwości, że rzeczywiście tak będzie nazywał się najnowszy iPhone. Kod iOS 11 GM, który jest już do dyspozycji wybranych deweloperów, jasno o tym mówi.

Skąd taka nazwa? Rzymska dziesiątka nawiązuje do dziesięciolecia iPhone'a, które przypada na ten rok. Pierwszy telefon Apple'a trafił bowiem do sprzedaży w styczniu 2007 r. Kod iOS 11 GM ujawnił ponadto, że firma w tym roku nie wprowadzi do oferty modeli 7s i 7s Plus.

Zastąpi ich... iPhone 8 – następca modelu z 2016 r. Potwierdza to kod iOS 11 GM, gdzie zabrakło iPhone 7s. Pojawią się jednak wspomniany już iPhone 8, model 8 Plus i iPhone X.

Zamiast modeli iPhone 7a i 7s Plus mamy więc iPhone 8 i 8 Plus. Taka zmiana nazw sugeruje, że zmian względem modeli z 2016 r. będzie nieco więcej niż zakładano.
Trwa ładowanie komentarzy...