Kolejna kompromitacja Samsunga. Ekspert w kilka sekund złamał zabezpieczenie nowego Galaxy, potrafi to zrobić dziecko

Mel Tajon wrzucił krótkie nagranie, na którym odblokowuje telefon za pomocą...drugiego telefonu
Mel Tajon wrzucił krótkie nagranie, na którym odblokowuje telefon za pomocą...drugiego telefonu twitter.com
Nie takich popremierowych recenzji spodziewał się zapewne Samsung. Jeszcze przed wypuszczeniem do sklepów swojego najpotężniejszego modelu w historii, oznaczonego „Note 8”, został ośmieszony przez jednego z webdeveloperów, który na krótkim filmiku pokazał jak odblokować telefon.

Najnowsze smartfony Samsunga dysponują trzema rodzajami zabezpieczeń biometrycznych – skanerem tęczówki, czytnikiem linii papilarnych i systemem rozpoznawania twarzy. Jeden z programistów pokazał niedawno, że ten ostatni można wyjątkowo łatwo obejść.

By to udowodnić Mel Tajon wrzucił krótkie nagranie, na którym odblokowuje telefon za pomocą...drugiego telefonu. Zamiast skanu swojej twarzy, mężczyzna używa zdjęcia osoby, do której należy smartfon i której rysy twarzy zapisane są w systemie. Telefon bez problemu rozpoznał jednak twarz właściciela.
Tajon twierdzi, że do odblokowania telefonu nie musimy wcale dysponować zdjęciem dobrej jakości. Wystarczy pierwsza lepsza fotka pobrana z facebookowej galerii lub Instagrama.

Samsung Note 8 to największy telefon w ofercie koreańskiego producenta. Przekątna jego ekranu wynosi aż 6,3 cala. Model nie trafił jeszcze na sklepowe półki, miał już jednak swoją oficjalną premierę.
Trwa ładowanie komentarzy...