Tego jeszcze nie grali. Teraz w Lidlu kupimy też wycieczki zagraniczne

Lidl chce wysyłać Polaków na wakacje
Lidl chce wysyłać Polaków na wakacje Agnieszka Sadowska/Agencja Gazeta; 123rf/Jaromír Chalabala/zdjęcie seryjne
Do tego, że sieci handlowe coraz bardziej poszerzają swoją ofertę zdążyliśmy już przywyknąć. Gramofony, suknie balowe, kołpaki to elementy sklepowych krajobrazów, które przestały nas już dziwić. Biedronka niedawno otworzyła nawet swoje własne bistro. Wszystko to jednak pikuś w porównaniu z najnowszym pomysłem Lidla. Niemiecka sieć uznała, że zacznie wysyłać nas na wakacje.

„Kochanie w jakim biurze podróży wykupiliśmy naszą wycieczkę?” „W Lidlu, kochanie”. Już za niedługo rozmowy o takiej treści mogą zagościć w polskich domach. Jedna z największych sieci handlowych nad Wisłą zamierza bowiem wejść w rynek turystyczny. Lidl planuje stworzyć własne centrum sprzedaży i uruchomić współpracę z kilkoma biurami, które będą przygotowywały dedykowane wycieczki. Właściwymi organizatorami będą więc Volare Travel, Rainbow, Prestige Tours i Unique Moments.

Szefowie niemieckiej sieci stwierdzili jednak, że wybór wakacyjnego kierunku to zbyt intymna sprawa, by dokonywać go w trakcie robienia zakupów. Między mrożonkami a działem z pieczywem znajdziemy więc tylko foldery turystyczne (pierwszy ma się pojawić już 12 września). W pierwszym wydaniu ma pojawić się wiele ofert z Polski. Będą też i zagraniczne kierunki, popularne wśród naszych rodaków od lat, jak Włochy czy Grecja. W późniejszym czasie mają pojawić się również bardziej ekskluzywne oferty np. podróż na Dominikanę. Samego wyboru będzie można dokonać za pomocą strony internetowej lub telefonu do call center.

– Pokazaliśmy Polakom, jak wyglądają kuchnie świata, teraz chcemy pokazać Polakom świat od kuchni – tłumaczył Wirtualnej Polsce Maksymilian Braniecki, prezes Lidl Polska. Braniecki zapowiada, że ceny mają być dla polskich konsumentów atrakcyjne, choć na obniżki rzędu 40 proc. nie powinniśmy raczej liczyć.


źródło: Wirtualna Polska
Trwa ładowanie komentarzy...