Leszek Czarnecki rozstaje się z biznesem życia. Giełda szaleje

Leszek Czarnecki zamierza sprzedać wszystkie swoje udziały w firmie deweloperskiej LP Corp
Leszek Czarnecki zamierza sprzedać wszystkie swoje udziały w firmie deweloperskiej LP Corp Mieczysław Michalak/Agencja Gazeta
Leszek Czarnecki zamierza sprzedać wszystkie swoje udziały w firmie deweloperskiej LP Corp, która buduje biurowce i mieszkania w największych miastach w Polsce. W ubiegłym roku grupa wypracowała 113 mln zł zysku.

Leszek Czarnecki to jeden z najbogatszych Polaków. Na najnowszej liście Forbesa znalazł się na 6. miejscu. Jego majątek szacowany jest na 3,5 miliarda złotych. Grupa deweloperska LP Corp to jedno z jego największych przedsięwzięć, oprócz niej do imperium miliardera należą jeszcze 4 inne spółki giełdowe: Geting Holding, Getin Noble Bank, MW Trade i Open Finance.

Teraz portfel wrocławianina zostanie prawdopodobnie uszczuplony o tę pierwszą spółkę. Open Finance zakomunikował bowiem, że przyłącza się do sprzedaży LP Corp (ma w niej część udziałów), co oznacza, że Czarnecki de facto całkowicie pozbawi się wszystkich swoich akcji. - Open Finance przyłączył się do konsorcjum podmiotów sprzedających akcje LC Corp po 2,05 zł za walor - podała spółka.

Strona internetowa LP Corp podaje, że miliarder ma ich 51,37 proc., a Open Finance kolejne 2 proc. Na wieść o sprzedaży akcje dewelopera poszły znacząco w górę. Wczorajsze notowania LP Corp zakończył z 7 proc. wzrostem. Jeżeli Czarneckiemu uda mu się spieniężyć wszystkie akcje, wzbogaci się o około 470 mln złotych.


LP Corp to deweloper znany przede wszystkim z budowy wrocławskiego wieżowca Sky Tower. Budynek jest najwyższy w Polsce, jeśli chodzi o konstrukcje mierzone od ziemi do wysokości dachu. Kontrolowana przez Czarneckiego firma poza biurowcami i lokalami usługowymi buduje również mieszkania. Nieruchomości powstają w największych polskich miastach – Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu i Katowicach.

źródło: Open Finance
Trwa ładowanie komentarzy...