To najlepszy prezent dla firm. Powstała największa baza wiedzy o tym, jak zdobyć pieniądze na biznes

Polski Fundusz Rozwoju otworzył portal startup.pfr.pl
Polski Fundusz Rozwoju otworzył portal startup.pfr.pl Fot. zrzut ekranu z startup.pfr.pl
Ta strona to prawdziwy skarb dla każdego start-upowca. Jest swego rodzaju „mapą skarbów”, na której znajdziemy narzędzia wsparcia, którego Polski Fundusz Rozwoju (PFR) udziela innowacyjnym przedsiębiorstwom. Zaglądając na stronę startup.pfr.pl, wiemy, gdzie czekają na nas pieniądze.

Polski Fundusz Rozwoju stworzył startup.pfr.pl dla innowacyjnych firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, które szukają wsparcia w ramach programów publicznych. Początkujący przedsiębiorcy znajdą tam m.in. informacje na temat potencjalnych inwestorów czy źródeł finansowania.

Dzięki portalowi znajdziemy instrumenty dla projektów na każdym etapie rozwoju. Chodzi więc o przedsięwzięcia od fazy pomysłu aż po ekspansję zagraniczną. – We współpracy z wchodzącymi w skład Grupy PFR instytucjami rozwoju, m.in. z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, realizujemy łącznie ponad 30 inicjatyw wspierających tworzenie ekosystemu innowacji w Polsce. Finansowanie innowacji jest jednym z naszych priorytetów – twierdzi Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

A skąd idea stworzenia samej strony? – Powstanie strony jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez środowisko start-upów. Oferta instytucji publicznych w obszarze wsparcia rozwoju innowacji – finansowego, edukacyjnego i doradczego – powiększyła się w ostatnich latach na tyle, że pojawiła się potrzeba jej uporządkowania i spersonalizowania – przekonuje z kolei Eliza Kruczkowska, dyrektor ds. rozwoju innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju.


Polski Fundusz Rozwoju jest grupą instytucji finansowych i doradczych dla przedsiębiorców, samorządów i osób prywatnych. PFR inwestuje w zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy kraju.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.