Nikt by się nie spodziewał, że na stacji benzynowej będzie mógł kupić te produkty. Orlen stawia na coś zupełnie nowego

PKN Orlen zaoferuje naturalne produkty spożywcze
PKN Orlen zaoferuje naturalne produkty spożywcze Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta
Orlen stawia na coraz odważniejsze rozwiązania. Stacja stworzyła właśnie pilotażowy projekt o nazwie „Spiżarnia Regionów”. W jego ramach wprowadzi do sprzedaży zdrowie, regionalne produkty.

Sieć stacji benzynowych Orlen stawia na wyroby, które wywodzą się z różnych regionów Polski. Łącznie w ofercie znajdziemy kilkadziesiąt starannie wyselekcjonowanych produktów spożywczych. Firma chce bowiem bardziej postawić na to, co ekologiczne. Nie zabraknie naturalnych miodów, ciastek, przekąsek i soków.

– Produkty pochodzące od regionalnych polskich producentów to naturalny kierunek rozwoju naszej oferty – przekonuje Zbigniew Leszczyński, członek zarządu PKN Orlen ds. sprzedaży. PKN Orlen zaznacza, że produkty, które wejdą do oferty, „mają korzenie lokalne, zostały w pełni wytworzone w Polsce, przez producentów reprezentujących rodzimy kapitał”.

Orlen ma także inne plany, jeśli chodzi o sprzedaż wyrobów spożywczych. Jest właśnie w trakcie poszukiwania producenta batonów, które chce sprzedawać pod własną marką. Chodzi o batony energetyczne, proteinowe i musli. Firmy zainteresowane ich produkcją mogą składać oferty do 15 września.


Orlen jest największym podmiotem branży rafineryjno-petrochemicznej w Polsce. To zarazem jeden z największych tego typu graczy w Europie. W Polsce mamy 1200 stacji paliw PKN Orlen.

źródło: portalspozywczy.pl
Trwa ładowanie komentarzy...