Projekt ustawy o dekoncentracji kapitału w mediach gotowy. Sellin uchylił rąbka tajemnicy w Radiu ZET

Minister kultury Piotr Gliński oraz jego zastępca, Jarosław Sellin.
Minister kultury Piotr Gliński oraz jego zastępca, Jarosław Sellin. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Projekt ustawy o dekoncentracji kapitału w mediach jest gotowy, czeka wyłącznie na decyzję polityczną – twierdzi Radio ZET. Informacji miał udzielić stacji wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

– Przepisy unijne i zalecenia Rady Europy zalecają, żeby akurat w przestrzeni mediów pilnować, by nie było nadmiernej koncentracji i by kapitał narodowy był dominujący – tak skwitował sprawę w rozmowie z Radiem ZET polityk. Nowe prawo ma nie naruszać unijnych norm dotyczących swobodnego przepływu kapitału. Poza tym jednak wiceminister odmówił komentarza dotyczącego szczegółowych rozwiązań zawartych w projekcie.

Wiadomo jednak, że zgodnie z intencjami rządu, ustawa będzie m.in. przeciwdziałać dominacji zagranicznego kapitału na rynku medialnych. Według ministra kultury Piotra Glińskiego, celem projektu ma być „podniesienie pluralizmu i poziomu jakości funkcjonowania polskiej demokracji”.

Dekoncentracja kapitału w mediach to jedna z kluczowych reform – zapowiadał w lipcu na antenie TV Trwam Jarosław Kaczyński. Dziś pozostali rządzący powtarzają te same słowa. O tym, co się za nimi kryje, dowiemy się już wkrótce: szczegóły projektu mają zostać ujawnione „jesienią”.


źródło: Puls Biznesu
Trwa ładowanie komentarzy...