Kultowa marka powraca na rynek w zupełnie nowej odsłonie. Ten aparat reaktywowali Polacy

Polaroid stworzył nowy aparat OneStep2
Polaroid stworzył nowy aparat OneStep2 Fot. 123RF
Te aparaty w latach 70-tych i 80-tych święciły triumfy. Wszystko wskazuje na to, że dzięki Polakom znów będą miały szansę stać się prawdziwym przebojem.

Na rynku pojawi się nowy aparat – OneStep 2. Sprzęt przypomina klasyczną konstrukcję z lat 80-tych. Mamy do czynienia z tzw. aparatem natychmiastowym – po pstryknięciu migawki, otrzymujemy zdjęcie. Nie chodzi o wydruk, lecz odbitkę bazująca na chemii fotograficznej zaszytej w papierze.

OneStep 2 jest bardzo prosty w obsłudze. Zasila się go za pomocą akumulatora ładowanego za pomocą złącza micro USB. Za OneStep 2 zapłacimy 119,99 euro, czyli 515,12 zł. Będzie on dostępny w sklepach w Europie już w październiku.

Marka Polaroid została zakupiona w maju tego roku przez Impossible Project – centrum analogowej fotografii natychmiastowej. Przedsiębiorstwem kieruje 28-letni Oskar Smołokowski, a największym udziałowcem jest Wieczesław Smołokowski – polski przedsiębiorca i inwestor urodzony na Ukrainie. Imspossible Project już w 2008 r. kupiło ostatnią fabrykę należącą do Polaroida.

Polaroid, choć był początkowo bardzo popularny, z biegiem lat i rozwojem technologicznym tracił na znaczeniu. Jego popularność, począwszy od lat 90. XX wieku, malała. Wszystko oczywiście za sprawą ekspansji aparatów cyfrowych. Tym samym, w 2008 r. zaprzestano dalszego produkowania Polaroidów. Teraz mają one znów szansę odegrać ważną rolę na rynku.


źródło: wsls.com
Trwa ładowanie komentarzy...