Zabiorą nam bezpłatny roaming? Operatorzy znaleźli sposób, by znowu przerzucić koszty na klientów

Wśród operatorów, którzy chcą wymigać się od braku roamingu za granicą, jest m.in. Play.
Wśród operatorów, którzy chcą wymigać się od braku roamingu za granicą, jest m.in. Play. Fot. youtube.com/watch?v=Wdio6BOK1KY
Unia Europejska swoje, a operatorzy działający w Polsce swoje. Robią wszystko, abyśmy nie płacili mniej za połączenia telefoniczne i internet poza granicami kraju, choć mamy do tego pełne prawo.

Jak informuje dziennik.pl, dziesięciu operatorów telekomunikacyjnych zbuntowało się przeciwko nowym regulacjom europejskim. Złożyli do Urzędu Komunikacji Elektronicznej wnioski o zezwolenie na stosowanie dodatkowych opłat za korzystanie z roamingu w Unii Europejskiej.

Dopłat domaga się m.in. Play, Plus czy Virgin Mobile. I to wbrew zarządzeniu UE, które weszło w życie 15 czerwca. Za jego sprawą w innych krajach Wspólnoty mamy prawo korzystania z telefonów komórkowych bez dodatkowych opłat, tyle że koszty tych połączeń spadają teraz na operatora. Jak informują operatorzy, w pierwszym okresie po zmianach w roamingu znacznie wzrosła liczba połączeń i transmisji danych wykonywanych za granicą.

Czy operatorzy rzeczywiście mogą przeforsować żądanie, które uderzyłoby nas po kieszeniach? Składając wniosek, muszą wykazać, że bez dodatkowych opłat nie są w stanie pokryć kosztów świadczenia usług w roamingu. Jest to zgodne z rozporządzeniem Komisji Europejskiej. Urząd Komunikacji Elektronicznej może zgodzić się z treścią takiego wniosku, co spowoduje, że korzystanie z usług danego operatora poza granicami kraju będzie już o wiele droższe.


Martin Stysiak, rzecznik prasowy Urzędu Komunikacji Elektronicznej, informuje, że decyzja w sprawie ewentualnych dopłat zostanie ogłoszona w najbliższym czasie. Nie podaje jednak konkretnego terminu.

źródło: dziennik.pl
Trwa ładowanie komentarzy...