To najbardziej odważny projekt w karierze Porsche. Powstało tylko siedem sztuk jachtu, który kosztuje bajońską sumę

GTT 115 to jacht od Porsche, który kosztuje około 60 mln zł
GTT 115 to jacht od Porsche, który kosztuje około 60 mln zł Fot, mat. prasowe
Porsche zaskakuje. Tym razem wprowadza do oferty nowy model, tyle że nie superszybkiego auta, tylko jachtu. Kupią go tylko nieliczni szczęśliwcy, którzy będą się cieszyć luksusowym wnętrzem.

Pokład GTT 115 to luksusowy apartament z kilkoma pomieszczeniami. Znajdziemy nawet przeszklony salon z widokiem na morze. Wewnątrz jachtu mamy m.in. designerskie meble z ciemnego drewna i drewniane podłogi. Przedstawiciele Porsche twierdzą, że GTT 115 zainteresuje klientów, którzy kochają sportowe auta. Tłumaczą, że wygląd i moc jachtu zostały zaczerpnięte z najlepszych modeli samochodów Porsche.

GTT 115 wyceniono w podstawowej wersji na 14 mln euro – około 60 mln zł. Wyprodukowano siedem egzemplarzy. Prawdopodobnie, poza prezesem marki, łódź trafi do innych, wpływowych członków zarządu i kilku niebywale bogatych klientów.

Model GTT 115 zaprezentowano w Monako. Za projekt odpowiada Studio F.A. Porsche, ale produkcją jachtu zajęła się już firma Dynamiq. F.A. Prosche zajmuje się przede wszystkim produkcją okularów, zegarków i innych akcesoriów.

GTT 115 liczy 35 m. długości, napędzają go dwa silniki diesla, które mają moc 3250 koni mechanicznych. Możliwe jest też wykorzystanie napędu hybrydowego.

źródło: nt.interia.pl
Trwa ładowanie komentarzy...