Tego byśmy się nie spodziewali. Microsoft zabija własną usługę i radzi przesiąść się na serwis konkurencji

Microsoft ogłosił właśnie, że z końcem roku zamyka swój serwis do strumieniowania muzyki – Groove Music
Microsoft ogłosił właśnie, że z końcem roku zamyka swój serwis do strumieniowania muzyki – Groove Music 123rf.com/Тарас Боднар/zdjęcie seryjne
Microsoft ogłosił właśnie, że z końcem roku zamyka swój serwis do strumieniowania muzyki – Groove Music. Swoich klientów gigant z Redmond nie chce jednak zostawiać na lodzie. Amerykanie dogadali się ze Spotify, a swoim fanom umożliwiają stosunkowo bezproblemową przesiadkę na serwis swojej dotychczasowej konkurencji.

Groove Music to microsoftowy odpowiednik Spotify – platformy za pomocą, której możemy legalnie kupować i odtwarzać muzykę na urządzeniach przenośnych. Microsoft zrezygnował jednak z dalszego rozwijania tej usługi – od początku października funkcje Groove zostały ograniczone tylko do odtwarzania muzyki, a wraz z końcem grudnia platforma ma zostać całkowicie zamknięta. W Polsce nie zdążyła nawet zadebiutować.

Co dotychczasowi klienci dostaną w zamian? Microsoft uznał, że nie zostawi klientów samych sobie i przekaże ich konkurencji – szwedzkiemu Spotify.
Amerykanie podpisali oficjalną umowę, dzięki której dotychczasowi użytkownicy będą mogli importować swoje playlisty i dostaną 60 dni na darmowe przetestowanie tej platformy. Microsoft dodał także niedawno wsparcie dla Spotify w aktualizacji dla konsol Xbox One.

Dla Szwedów informacja o wygaszaniu projektu giganta z Redmond to świetna wiadomość. Z wersji Premium Spotify korzysta już 60 mln osób – to 2 razy więcej niż z jednej z konkurencyjnych platform Apple Music. Teraz ta różnica może się jeszcze powiększyć.


źródło: CoNowego
Trwa ładowanie komentarzy...