Narodowcy pożarli się ze sobą o "polskiego Facebooka". Portal miał być śmiertelnie poważny, a przypomina kabaret

„Drodzy Rodacy. Portal Polfejs powróci już za jakiś czas’ Na pochybel czerwonym do zobaczenia wkrótce Polscy Patrioci ’ Chwała Wielkiej Polsce! — Polfejs.pl” - komunikat o takiej treści pojawiał się, gdy próbowaliśmy wejść na stronę „polskiego Facebooka”
„Drodzy Rodacy. Portal Polfejs powróci już za jakiś czas’ Na pochybel czerwonym do zobaczenia wkrótce Polscy Patrioci ’ Chwała Wielkiej Polsce! — Polfejs.pl” - komunikat o takiej treści pojawiał się, gdy próbowaliśmy wejść na stronę „polskiego Facebooka” Katarzyna Bednarczyk/Agencja Gazeta
Polfejs, czyli polska wersja Facebooka stworzona przez środowisko narodowców, otwarcie miał dosyć huczne. O jego powstaniu informowały media z całej Polski. Dziś – niespełna 2 tygodnie po inauguracji, serwis zniknął z sieci, by po kilku godzinach pojawić się z powrotem. Nieoficjalnie wiadomo, że przyczyną są kłótnie w gronie założycieli.

„Drodzy Rodacy. Portal Polfejs powróci już za jakiś czas’ Na pochybel czerwonym do zobaczenia wkrótce Polscy Patrioci ’ Chwała Wielkiej Polsce! — Polfejs.pl” - komunikat o takiej treści pojawiał się, gdy próbowaliśmy wejść na stronę „polskiego Facebooka”. Kilka godzin później strona została przywrócona. Robi się jednak coraz dziwniej. Jeszcze niedawno jej założyciele odgrażali się, że stworzą w internecie nową jakość, platformę społecznościową ze specyficznie rozumianą wolnością słowa. Taką, która nie czyni przeszkód w zamieszczaniu homofobicznych i ksenofobicznych wpisów.

Plany sięgały jednak jeszcze dalej. – Chciałbym aby Polfejs.pl rozwinął się ruch społeczny być może jeśli portal będzie nadal rósł to w niedalekiej przyszłości mam nadzieję powstanie telewizja internetowa (pisownia oryginalna – przyp. red. ) – pisał jeden z twórców.
Dziś wiemy, że hurraoptymizm był zdecydowanie przesadzony. Szybko wyszło bowiem na jaw, że założyciele Polfejsa podkradli regulamin witrynie Slovianie.com. W rozmowie z portalem Spider's Web twórca „Słowian”, Krzysztof Klamka, skarżył się, że kopiowanie treści było tak dokładne, że jego fundacja została wpisana jako... administrator danych Polfejsa.

Rozpętała się burza, jeden z twórców Polfejsa zaczął krytykować Klamkę, po czym został odsunięty od prac nad serwisem. Gdy go przywrócono, usunięto inną administratorkę Polfejsa – Izę Dominikę Węgrzyn. Wraz z nią miało odejść gros jej współpracowników. A tego narodowy Facebook miał chwilowo nie wytrzymać. Zamieszanie wokół serwisu sprawia jednak, że, wbrew intencjom założycieli, cała inicjatywa zaczyna przypominać kabaret.


źródło: Spider's Web
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.