Facebook bez rozgłosu wprowadził nowy program. Ma zrewolucjonizować naszą pracę w biurze

Facebook udostępnił oprogramowanie, które służy do komunikacji w miejscu pracy – poinformował serwis TechCrunch
Facebook udostępnił oprogramowanie, które służy do komunikacji w miejscu pracy – poinformował serwis TechCrunch 123rf.com/Piotr Adamowicz/zdjęcie seryjne
Facebook udostępnił oprogramowanie, które służy do komunikacji w miejscu pracy – poinformował serwis TechCrunch. Dzięki aplikacji WorkPlace będziemy mogli korzystać z funkcji czatu i współdzielenia ekranu.

Po cichu, bez rozgłosu, Facebook wzbogacił się o nowe oprogramowanie, nad którym rozpoczęcie prac ogłosił oficjalnie rok temu. Teraz aplikację może pobrać każdy, kto pracuje na urządzeniach z systemami Mac OS 10.9 i Windows 7 lub wyżej.

Workplace ma nam przede wszystkim ułatwić codzienną pracę. Według TechCrunch aplikacja zawiera pulpit nawigacyjny, który gromadzi konwersacje i oferuje wyszukiwanie tekstu. Ma również opcję wyszukiwania zdjęć, filmów, klipów głosowych i GIF-ów.

Dodatkowo użytkownik ma możliwość współdzielenia ekranu z zespołem zaangażowanym w ten sam projekt. Zdaniem Amerykanów, na te funkcję pracownicy czekali z niecierpliwością.

– Możesz nie tylko dzielić się swoim pełnym ekranem, ale także wybrać udostępnianie tylko określonej aplikacji na komputerze. To może być nieocenione, jeśli chcesz uniknąć kłopotów i nie narazić się na ujawnienie wrażliwych danych – pisze o nowej funkcji TechCrunch.

Przedstawiciele Facebooka zastrzegają jednak, że Workplace jest w fazie testów. – Oprogramowanie wciąż jest w fazie beta i jest testowane zarówno przez zespół, jak i przez korzystających z niego użytkowników, dosyłających nam opinie odnośnie możliwych ulepszeń w produkcie – powiedziała rzeczniczka firmy Vanessa Chan.

źródło: TechCrunch
Trwa ładowanie komentarzy...