Lidl rzuca do sklepów nowy super-alkohol. Zdaniem jego twórców, nie grozi nam po nim żaden kac

Organiczne Prosecco ma zadebiutować w sklepach Lidla w Wielkiej Brytanii 12 października
Organiczne Prosecco ma zadebiutować w sklepach Lidla w Wielkiej Brytanii 12 października Maciej Kuroń/Agencja Gazeta
W sklepach Lidla zadebiutował właśnie nowy alkohol o nazwie „Organic Prosecco Spumante”. Zdaniem twórców, dzięki niższej zawartości siarczanowych konserwantów ryzyko kaca po jego wypiciu ma zostać ograniczone do minimum.

Organiczne Prosecco ma zadebiutować w sklepach Lidla w Wielkiej Brytanii 12 października. Cena jednej butelki została ustalona na 7,99 funta, czyli około 38 złotych.W czym tkwi jego tajemnica? „Organic Prosecco Spumante” ma mieć niższą zawartość siarczanowych konserwantów, które mogą odpowiadać za odczuwanie kaca. Winogrona, z którego zostało wyprodukowane, było uprawiane również w ekologiczny sposób, bez użycia herbicydów, pestycydów czy środków owadobójczych, a piwnice, w których jest przechowywane wino było czyszczone wodą pochodzącą z...recyklingu.

W rozmowie z „The Independent” ekspertka Anna Spooner tłumaczy, że spożywanie win z siarczynami może mieć niekorzystne, uboczne skutki dla naszego zdrowia, nie jest jednak przekonana co do tego, czy wyeliminuje kaca związanego z przedawkowaniem alkoholu.

– Niski poziom siarczyn, nie sprawi, że wino stanie się magicznym nektarem i że będziemy mogli go wypić tak dużo, ile będziemy chcieli – wyjaśnia.

źródło: The Independent
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...