Ponad 8 tys. złotych miesięcznie za przyjęcie studenta pod swój dach. Polskie rodziny zabijają się o tę ofertę

W Akademii Morskiej w Gdyni studiuje już 77 studentów z Kuwejtu
W Akademii Morskiej w Gdyni studiuje już 77 studentów z Kuwejtu Bartosz Bańka/Agencja Gazeta
Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni szuka rodzin, które zgodzą się na przyjęcie 15 studentów z Kuwejtu pod swój dach. W poszukiwaniach pomaga ambasada tego kraju. Zainteresowanym daje 2 tys. euro miesięcznie przez cały czas trwania roku akademickiego.

– Poszukujemy rodzin, które będą zamieszkiwały ze studentem pod jednym dachem przez cały okres umowy tj. jeden rok akademicki. Nie jesteśmy zainteresowani wolnymi pokojami czy mieszkaniami pod wynajem – tłumaczył kmdr por. Wojciech Mundt, rzecznik prasowy Akademii Morskiej w Gdyni. Idea polega bowiem na tym, by obcokrajowcy uczyli się jednocześnie naszego języka i mogli potem podjąć polskojęzyczne studia. Studenci mają przez ten czas chodzić 6 dni w tygodniu na kursy językowe, a popołudniami ćwiczyć w domu – z polskimi rodzinami.

Warunki, które są stawiane przed zainteresowanymi rodzinami nie są wyśrubowane. Wystarczy pokój o powierzchni 12 m kw, z oknem i dostęp do przestrzeni wspólnej. Gospodarz ma również prowadzić kuchnię bez wieprzowiny i alkoholu oraz umożliwić modlitwę w trakcie Ramadanu.

Po wrzuceniu ogłoszenia o takiej treści okazało się więc, że chętnych jest aż nadto. Akademia do odbierania telefonów musiała nawet oddelegować oddzielnego pracownika. Placówka informuje, że ta swoista rekrutacja potrwa do 13 października.

Chętni powinni pisać na adres d.bragoszewska@amw.gdynia.pl, opisując w mailu warunki zakwaterowania, liczbę osób zamieszkałych w gospodarstwie domowym, swoją motywację. Warto dodać również, czy miało się wcześniej kontakt z kulturą arabską.

źródło: Gazeta Wyborcza
Trwa ładowanie komentarzy...