Szczecinianin miał dosyć cwanych taksówkarzy. Stworzył darmową apkę, która sprawdzi, czy pasażer nie jest naciągany

Aplikacja Taxi Buster ma być w intencji jej twórcy "batem na nieuczciwych taksówkarzy".
Aplikacja Taxi Buster ma być w intencji jej twórcy "batem na nieuczciwych taksówkarzy". Fot. Marcin Onufryjuk / Agencja Gazeta
Taxi Buster – tak nazywa się aplikacja stworzona przez jednego z użytkowników portalu Wykop. Poirytowany historią, jaka rozegrała się kilka tygodni wcześniej w Szczecinie – gdzie niezależny i licencjonowany taksówkarz podpadł kolegom z branży, świadcząc usługi taniej – „Mirek” z Wykopu postanowił dać wszystkim klientom narzędzie kontroli nad tym, jak są obsługiwani przez kierowcę taksówki.

TAXI Złotówa to jednoosobowa firma ze Szczecina: właściciel ma licencję, własny wóz i bierze 1 zł za start, zgodnie z przepisami. „Po uruchomieniu strony na Facebooku (…) w przeciągu 24h otrzymałem ponad 70 negatywnych recenzji od osób, które nigdy nie były moimi klientami. W komentarzach osoby te pisały nieprawdziwe informacje, oczerniały mnie i moją rodzinę. Otrzymałem także wiele gróźb telefonicznych oraz na prywatnym profilu FB” – pisał szczecinianin.

Historia ze Szczecina zbulwersowała jednego z użytkowników Wykopu, który odpowiedział na nią prostą – i darmową – aplikacją o nazwie Taxi Buster. „Postanowiłem dołożyć swoje kilka groszy do problemu nieuczciwych taksówkarzy” – pisze na Wykopie autor aplikacji, dostępnej już na play.google.com/store. – „Otóż, napisałem darmową aplikację, która stara się być batem na nieuczciwych taksiarzy” – dorzuca.

Jego program ma pokazywać optymalną trasę, aktualne położenie, a także rysuje trasę przebytą, co pozwala nawet niezorientowanym w topografii miasta zweryfikować, czy „taksówkarz nie jedzie naokoło”. Aplikacja zlicza kilometry, weryfikując dane licznika. „Wpisując aktualną taryfę, można podliczyć orientacyjny koszt przejazdu. A wszystko ładnie narysowane na ekranie. Liczy też czas podróży i czas postoju” – zachęca twórca Taxi Bustera.


„Zawsze to jest jakaś ogólna informacja, czy taksówkarz zamierza nas zrobić w wała” – podkreśla wykopowicz. – „Myślę też, że uczciwi taksówkarze nie będą mieli nic przeciwko takiej aplikacji: w końcu walczą cały czas o jakość usługi” – dodaje z nutą ironii.

źródło: Wykop.pl
Trwa ładowanie komentarzy...