Ten YouTuber tworzy kontrowersyjne filmy. Korporacja dała mu ultimatum: „usuwasz kanał albo wylatujesz z pracy”

Metosław prowadzi kanał na YouTube'ie o substancjach psychoaktywnych
Metosław prowadzi kanał na YouTube'ie o substancjach psychoaktywnych Fot. instagram.com/p/BYaFYXnhiww/
Kanał „Wiem co ćpiem” prowadzi niejaki Mestosław. Interesują go substancje psychoaktywne i o ich działaniu odpowiada na YouTube'ie. Nie wszystkim spodobał się jednak jego pomysł.

Metosław w swoich filmach merytorycznie dyskutuje na temat szkodliwości narkotyków. Przygląda się stereotypom, którymi one obrosły, i tłumaczy, na czym polega niebezpieczeństwo stosowania poszczególnych substancji.

Dla kogo są przeznaczone materiały tworzone przez Mestosława? Kieruje je "do osób, które korzystają bądź są zainteresowane substancjami psychoaktywnymi". – Na mój kanał trafiają głównie internauci, którzy właśnie szukali informacji na ten temat – raczej tam nie ma przypadkowych osób. A że ludzi szukających informacji z tej dziedziny jest dużo („Wiem co ćpiem” był w tym tygodniu 4 najpopularniejszym kanałem YT w Polsce), warto, by informacje na które trafiają, były faktycznie merytoryczne i rzeczowe – mówi w rozmowie z portalem Noizz.

Na jego kanale znajdziemy m.in. informacje o grzybach psylocybinowych i innych psychodelikach. Aldous Huxley (słynny pisarz, pionier używania narkotyków w celu dojścia do samooświecenia, autor m.in. „Drzwi percepcji”) YouTuba ma nadzieję, że przyczyni się do zmiany prawa w Polsce. – Mimo że ustawa z 2010 roku daje możliwość odstąpienia od ścigania za „śladowe” ilości narkotyków, praktyka pokazuje, że to prawo jest niemal martwe. Nawet wczoraj napisała do mnie osoba, która za 0,156 grama marihuany dostała więzienie w zawieszeniu na dwa lata. To jest szkodliwe społecznie – rujnuje to ludziom przyszłość, nadzieję na wiele ścieżek zawodowych, finansowych i społecznych – wyjaśnia.

To, że Mestosław wyrasta na nową gwiazdę mediów społecznościowych nie wszystkim przypadło do gustu. Szefostwo wezwało go na dywanik. Korporacja postawiła ultimatum. Albo kanał zniknie z sieci, albo firma rozwiąże z nim umowę. Mężczyzna wykazał się nonkonformizmem, w efekcie czego stracił stanowisko. Nadal więc opowiada w internecie o substancjach psychoaktywnych, ale nie jest już członkiem korporacyjnej machiny.


źródło: Noizz
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.