Legenda polskiej sceny start-upowej zgarnęła z rynku 50 milionów złotych. Wspiera ją Sebastian Kulczyk

Start-up Michała Borowskiego został wsparty przez Sebastiana Kulczyka
Start-up Michała Borowskiego został wsparty przez Sebastiana Kulczyka Fot. zrzut ekranu z youtube.com/watch?v=NDqZ17ObsPg
Tak duże wsparcie finansowe to rzadkość w świecie polskich start-upów. Pieniądze wyłożyło aż kilku gigantów.

Firma Brainly zgarnęła 14 mln dol. – w przeliczeniu 50 mln zł – finansowania. Inwestor to Sebastian Kulczyk i jego firma Kulczyk Investments.

Brainly (dawniej Zadane.pl) to start-up dla uczniów. Zabawa z nim polega na zadawaniu pytań i otrzymywaniu odpowiedzi, które przygotowują do klasówek lub pomagają z zadaniami domowymi. W Brainly dziennie dostępne jest już 100 tys. odpowiedzi na pytania uczniów.

Od września 2017 r. Brainly daje uczniom możliwość korzystania z lekcji w formacie wideo – prowadzą je inni uczniowie i nauczyciele. Nie brak także informacji na temat materiałów związanych z ostatnią reformą edukacji.

Kulczyk Investments wesprze Brainly finansowo, nie wiadomo jednak, o jaką sumę dokładnie chodzi. Tym niemniej, jasne jest, że firma otrzyma łącznie 14 mld dol. Są to pieniądze pochodzące od Kulczyk Investments, Naspers, General Catalyst, Point Nine Capital i Runa Capital.

– To bardzo dobry zespół, świetny produkt i globalny potencjał rozwoju. Łączy nas fascynacja nowoczesną technologią oraz partnerskie budowanie wartości – twierdzi Sebastian Kulczyk.

Michał Borowski, dyrektor generalny i współzałożyciel Brainly, przekonuje, że on i Sebastian Kulczyk mają podobną wizję edukacji i wspierania jej rozwoju. Cieszy się, że ta zbieżność pozwoli tworzyć środowisko, w którym uczniowie dzielą się wiedzą, współpracując ze sobą w ramach społeczności.


źródło: Money.pl
Trwa ładowanie komentarzy...